Drobečková navigace

Úvodní stránka > Naše vize > Představy a plány

Představy a plány

Naše vize

Představy a samotná realizace jsou vzájemně propojeny. V první fázi se vždy jedná o záměr, na který máte možnost reagovat. Chceme je podrobit diskuzi a je pro nás důležité znát Váš názor.  Nebojte se tedy ozvat, abychom mohli myšlenku dopracovat ke spokojenosti nás všech.

Sběrný dvůr Třemešná

Pro zlepšení podmínek při nakládání s odpady usilujeme o vybudování jednotného sběrného místa, na které bude možno odkládat odpad do připravených kontejnerů. Realizaci sběrného dvoru předpokládáme ve dvou etapách. V první etapě to bude vytvoření zpevněné oplocené plochy s kontejnery, a ve druhé etapě budeme usilovat o vybudování malé haly s možností lisovat zužitkovatelné plasty, a možností uskladnit techniku v majetku obce používanou při nakládání s odpady a úpravě veřejného prostranství.

 

Aquaponická farma

Obec je vlastníkem vrtu s vydatností vyvěrající vody, která v současnosti pokrývá spotřebu celého osoblažska. Z důvodu zrušení živočišné výroby se obec intenzivně zabývá myšlenkou využití přebytkové vody. jako nejprogresivnější a nadčasové se jeví využití vody pro potřeby aquaponické farmy ( kombinace chovu ryb a pěstování rostlin). Obec podniká veškeré dostupné kroky, které by tuto nadčasovou vizi zrealizovaly.

 

Areál továrny

V zástavbě obce se nachází malý technický areál bývalé vozíčkárny, později zvaný dřevosloh. Je to soubor budov, u které kroky je nutno podniknou ze strany obce kroky k jeho zachování, aby jej nepostihl osud mnoha zemědělských areálů- tedy devastace a zničení.

 

Obec Třemešná