Drobečková navigace

Úvodní stránka > Naše vize > Představy a plány

Představy a plány

Naše vize

Přestavy a samotná realizace jsou vzájemně propojeny. V první fázi se vždy jedná o záměr, na který máte možnost reagovat. Chceme je podrobit diskuzi a je pro nás důležité znát Váš názor.  Nebojte se tedy ozvat, abychom mohli myšlenku dopracovat ke spokojenosti nás všech.

Komunitní turistické centrum v KD

Obec připravuje lrojekt, ve kterém chce opravit zbylé části vnitřních prostorů v kulturním domě tak, aby se zde vytvořilo zázemí pro turisty, galerie ve vteré vy se presentoval um lidí osoblažska, a prostory pro kulturní vzdělávání žáků v hudebním směru. Vstup by mohl vypadat dle obrázků níže.

 

Nové prostory mateřské školy

Roztříštěnost budov školských zařízení, a nutnost reagovat na úbytek počtu obyvatel včetně dětí, podmiňuje u obce  vytváření strategií a koncepci rozvoje. A to také koncepci školství, která do budoucna zajistí pružné zaregování na nepředvídatelný demografický vývoj. Ze tří budov školských zařízení se musí vytvořit max budovy 2, které budou sloužit našim dětem. Do budoucna je prioritou zachránit provozně budovu nové školy. A protože školka bude v naší obci určitě pořád, jeví se jako správná varianta zabývat se projektem přemístění školky do budovy školy, a stavebně oddělit část vnitřních prostorů tak, aby zde školka našla své nové zázemí.

 

Zklidnění dopravy
V naší obci byly v loňském roce 2010 instalovány dva radary, které měly za úkol přinutit řidiče respektovat omezenou rychlost při průjezdu obcí. Jenomže, toto opatření bylo respektováno řidiči pouze přes zimu. Nyní již nikdo na tyto zařízení nereaguje.
Z tohoto důvodu se připravuje studie umístění zpomalovacích semaforů.

Semafory obce.pdf

Obec Třemešná