Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Novější 1 3 5 9 13

Zápis do mateřské školy Třemešná

Datum konání: 3. 5. 2017

Ve středu 3.5.2017 se v době od 8:00 do 12:00  uskuteční zápis do mateřské školy Třemešná

Co vzít sebou? Rodný list dítěte a občanský průkaz žadatele

Zápis do MŠ Třemešná.pdfVýstava rukodělných prací

Datum konání: 11. 4. 2017

Zahradkáři Město Albrechtice pořádají v klubovně tělocvičny místní základní školy Výstavu rukodělných prací.

v pondělí 10.4.     od 14-17 hodin  příjem exponátů

v úterý      11.4. , a středa 12.4.   od 8 - 18 hodin    otevřeno pro veřejnost

pochlubte se svými výtvory - textil, dřevo, kovy, fotografie, kresby, cukrářské výrobky, bižutérie  Nevíte kde koupit pomlázku pro sebe nebo své děti?

Datum konání: 17. 4. 2017

Nezbytné vybavení "šmigrustníků" lze za příznivé ceny a v různé náročnosti provedení zakoupit u Koišů pod viaduktem osoblažky. Stačí se pouze po obci projít, a zakoupit.DSC_0397.JPGVelikonoční pomlázka s dechovou hudbou

Datum konání: 5. 4. 2017

Ve středu 5.4. od 17 hodin proběhne v kulturním domě Třemešná hudební pořad Velikonoční pomlázka s dechovou hudbou Město Albrechtice. Vstupné dobrovolné. Všichni příznivci dechové hudby jsou zváni.Odečet spotřeby vody na vodoměrech v domácnostech

Datum konání: 31. 3. 2017

Začal odečet stavů vodoměrů za I.čtvrtletí. Majitelé nemovitostí mají možnost nahlásit stav vodoměru na Obecní úřad Třemešná, nebo emailem podatelna@tremesna.czZápis do první třídy ZŠ a MŠ Třemešná

Datum konání: 4. 4. 2017

Zápis do první třídy 2017.pdf

Zápis proběhne od 14:00 do 17:00

Sebou: občanský průkaz a rodný list dítěte

 Fotogalerie dění obce aktualizována

Fotogalerie dění v obci byla aktualizována o Jarní setkání seniorů obce a o Josefovskou zábavu. Obě akce se vydařily.

http://tremesna.rajce.idnes.cz/?sort=createDate

 

 Obecní úřad upozorňuje občany na nebezpečí spojené s pálením klestů a trávy

Upozorňujeme občany, že pokud se rozhodnou pálit klest a suchou trávu na svém pozemku, je nezbytné, aby byla splněna základní bezpečnostní pravidla.

Fyzické osoby mohou provádět kontrolované spalování hořlavých látek, např. mohou pálit shrabanou trávu na hromadě, která bude ohraničená proti případnému rozšíření a která nebude samozřejmě umístěna pod stromy nebo v blízkosti jiných hořlavých látek, a u tohoto spalování budou osoby přítomny. Je však zakázáno plošné vypalování porostů. Na fyzické osoby se nevztahuje ohlašovací povinnost při pálení na územně příslušný hasičský záchranný sbor kraje.

  • Nepalte trávu ani kles při silném větru
  • Nepalte trávu ani kles na večer. Nižší večerní tlak způsobí obtěžování vašich sousedů, kteří určitě nebudou z vašeho počínání nadšeni.

Pálení klestů a trávy na volném prostranství navíc není jediný způsob, jak se zbavit tohoto biologického odpadu. Trávu je možno zkompostovat, při větším množství klestu a ořezů v domácnosti je možno kontaktovat obec se žádostí přistavení kontejneru. Kontejner obec po naložení odveze.Oznámení o záměru kácení dřevin

Informujeme občany o Záměru kácení dřevin nacházejících se na pozemcích obce. Důvodem záměru jsou revizalizace prostranství s ohledem na stavební úpravy ( projekt výstavba chodníků podél silcice I/57) ,  revizalizace okolí budovy školy a odstranění náletových dřevin.

Záměr kácení obec Třemešná.pdfKulturní kalendář obce Třemešná I. pololetí

Na základě podnětů občanů přinášíme souhrnnou informaci o hlavních kulturních akcích připravovaných v našem kulturním domě pro I. pololetí roku 2017. V jednání je ještě konání mimořádného divadelního představení Slezké ochotnické společnosti Opavsko, které se v loňském roce setkalo u návštěvníků představení s velkým nadšením. O jeho zařazení Vás budeme informovat.

Kulturní kalendář Třemešná.jpgNovější 1 3 5 9 13

Vyhledat v textu

30. 4. Blahoslav

Zítra: Svátek práce

Aktuální dění v obci

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

192370
Obec Třemešná