Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Vytýčení zařízení v terénu a následné geodetické zaměření sítí ČEZ

 

Oznamujeme občanům, že na území Moravy v současné době probíhá “Zpřesňování polohy tras distribučních sítí NN ČEZ Distribuce, a.s.“. Předmětem je vytýčení zařízení v terénu a následné geodetické zaměření. 

Předpokládá se, že na území  obce Třemešná dojde k zaměření asi kolem 47. týdne.Maškarní ples pro dospělé

Datum konání: 17. 11. 2018

V sobotu 17.11.2018 se uskuteční již tradiční maškarní ples pro dospělé. Součástí plesu je hodnocení o nejlepší masku. Jako porotci jsou všichni návštěvníci plesu. Hlasování proběhne kolem 22 hodiny, a hlasuje se prostřednictvím vstupenek, na kterou se napíše název masky, která se vám nejvíce líbí. Vstup je po celou dobu konání v maskách.

Maškarní ples.jpgSvatohubertská mše

Datum konání: 4. 11. 2018

Myslivecké sdružení Třemešná ve Slezsku z.s. ve spolupráci s Farmou Viktorie agro s.r.o. srdečně zvou myslivce i širokou veřejnost na sedmou Hubertskou mši svatou. Patrona myslivců, svatého Huberta, uctí bohoslužbou dne 4. listopadu 2018 od 11:00 v kostele svatého Šebastiána v Třemešné. Svatohubertskou mši bude celebrovat farář Jan Randa. Celou mší svatou zazní troubená a zpívaná Hubertská mše B dur v podání mysliveckch trubačů Rabštejn. Na závěr bude pasování myslivce na lovce daňčí zvěře a sokolníci představí lovecké dravce. Akce je finančně podporována Obcí Třemešná.

Svatohubertska_mse_v_Tremesne_2018.pdfVydařená výstava rukodělných prací

Sváteční neděle s datem  28. říjen byla v obci Třemešná věnována prezentaci rukodělných výtvorů občanů obce. Na prostou zprávu o konání výstavy reagovalo několik občanů s prvotním zájmem o pomoc při organizování této zajímavé společenské akce A protože se jednalo o občany, kteří sami něco vytváří, podařilo se je přesvědčit, aby v první řadě prezentovali své výtvory. Prostor galerie komunitního informačního centra poskytl to správné prostředí k vyniknutí tvořivé volnočasové činnosti. I přes celodenní deštivé počasí navštívili první návštěvníci tuto výstavu již v 9 hodin a poslední odcházeli před 16 hodinou. Některé vystavené předměty si návštěvníci mohli z výstavy odnést. Ty cenné, k nímž má vystavovatel silný citový vztah, nebylo možno získat ani při smlouvání. A to je dobře. Můžeme se na jejich další prezentaci těšit zase příště. Rádi bychom tuto akci každoročně opakovali. Věříme, že řada dalších obyvatel naší obce se na obecní úřad s žádostí o svou prezentaci tvořivosti přihlásí příště. Vždyť osobní zájem je prvotním předpokladem k tomu, že tato společenská aktivita bude mít potenciál možného růstu.

 Rukodělné_práce_2n.jpgRukodělné_práce_1n.jpgRukodělné_práce_3.JPGRukodělné_práce_5n.jpg

Rukodělné_práce_6n.jpgDSC_0540n.jpgVýstava rukodělných prací a sbírek občanů obce Třemešná

Datum konání: 28. 10. 2018

V neděli od 9:00 do 16:00 bude v galerii informačního centra ( prostory Komunitního informačního centra v kulturním domě) probíhat výstava rukodělných prací a sbírek občanů obce Třemešná. Pokud máte zájem shlédnout výtvory těch, jejichž zálibu a dovednost  se nám podařilo objevit, přijďte se podívat. Věříme, že budete sami překvapeni tím, jak v sobě někteří nalezli odvahu vyjádřit svůj pohled na svět. Dalo nám práci je přemluvit , aby se svou dovednost nebáli presentovat před veřejností.

Výstava rukodělných výrobků.jpgVystoupení dětí ZŠ a MŠ ke 100-mu výročí vzniku republiky

Datum konání: 26. 10. 2018

Základní a mateřská škola pořádá v pátek 26.října od 16 hodin v kulturním domě vystoupení dětí základní a mateřské školy Třemešná věnované  100-mu výročí vzniku České republiky. Všichni jsou srdečně zváni.Vydařené podzimní setkání seniorů obce

Ve středu 17.10. se senioři obce Třemešná setkali v kulturním domě na svém již tradičním podzimním setkání. V první části tohoto setkání získali senioři základní informace k plánovaným záměrům obce v kulturním i investičním rozvoji obce na nadcházející rok. V druhé části  setkání byli senioři plně pohlceni operetním vystoupením sólistů Ostravského divadla při vystoupení s názvem Podzimní setkání s operetou. Zazněly chytlavé a známé skladby při kterých se dalo snít a rozjímat. Vystoupení bylo ukončeno společným zpěvem všech přítomných známé písně Karla Hašlera Ta naše písnička česká a symbolicky se tak navodila atmosféra blížícího se 100-ho výročí vzniku republiky.

DSC_0399.JPGDSC_0404.JPGDSC_0414.JPGDSC_0416.JPGPodzimní setkání seniorů obce

Datum konání: 17. 10. 2018

Ve středu 17.října se v kulturním domě Třemešná v 15:30 uskuteční setkání seniorů obce.  Součástí odpoledne je operetní představení sólistů Ostravského divadla s názvem Podzimní operetní koncert. Začátek operetního vystoupení je od 17 hodin, a všichni občané jsou zváni.

podzimni_koncert_2018.pdf

Obecní úřad senioři podzim 2018.pdfKam s padavým ovocem ?

Vzhledem k tomu, že nejeden z nás řeší problém, kam dát padané ovoce, máme pro vás řešení.

Přebytečné ovoce je možno dávat do modrého kontejneru, který je umístěný u budovy bývalé stáje místního statku ( naproti pana Turka pod kostelem). Na kontejneru je napsáno pouze tráva, ale vzhledem k tomu, že málokdo z nás bude ještě kosit, tak kontejner je možno využít dočasně tímto způsobem.

Kdo z vás provádí ořez stromů, může ořezané větve stromů a z tůjí dávat vedle tohoto kontejneru. Kdo má větší množství větví, může požádat obec o přistavení kontejneru.

Padané ovoce nedávejte do popelnic. Popeláři vám nemusí popelnici vzít, protože ovoce není komunální odpad.Výsledek voleb do zastupitelstva obce v roce 2018

Děkujeme všem občanům , kteří k volbám přišli. Celková volební účast  byla 62,1 % oprávněných voličů.

Jednotlivá sdružení získala následující počet mandátů (počet zastupitelů)

Nezávislí kandidáti                                                                5 mandátů       (1896 hlasů)

STRaD, Strana Třemešné, Rudíkov a Damašku            2 mandáty       (992 hlasy)

Komunistická strana Čech a Moravy                                 1 mandát         (403 hlasy)

Sdružení ČSSD, Nezávislí kandidáti Naše Třemešná   1 mandát         (351 hlas)

Národní demokracie                                                             0 mandátů       (291 hlas)

 

Zastupitelstvo by mělo předběžně pracovat v následujícím obsazení

Sdružení nezávislých kandidátů

Ing.Kocián Rostislav            293 hlasy

Zahradník Rudolf                  235 hlasů

Ing. Leona Králová                208 hlasů

Pavel Baron                            201 hlas

Markéta Peterová                   182 hlasy

 STRaD, Strana Třemešné, Rudíkov a Damašku            

Zbyšek Pecháček                   157 hlasů

Filip Pašas                              126 hlasů

 Komunistická strana Čech a Moravy                                          

Jiří Kománek                          91 hlas

 Sdružení ČSSD, Nezávislí kandidáti Naše Třemešná     

Ing. Tomáš Salvet                  109 hlasů

 

Celkové a úplné výsledky jsou v níže uvedeném souboru

Celkové výsledky voleb zastupitelstvo 2018.pdf

 
Obec Třemešná