Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Vánoční jarmark ZŠ a MŠ Třemešná

V pátek 7.12. proběhl od 16:30 vánoční jarmark Základní a Mateřské školy Třemešná, Páteční předvečerní počasí bylo sice mírně vrtkavé, ale ten, kdo má zájem o dění v obci si čas na návštěvu tohoto zajímavého setkání s možností zakoupení rukodělných výrobků dětí nenechal uniknout. Bylo se na co dívat, a bylo z čeho vybírat na zkrášlení domácích vánočních dekorací .

DSC_1000.JPGDSC_0999.JPGDSC_1001.JPGDSC_1002.JPG

DSC_1003.JPGDSC_0994.JPGDSC_1010.JPGDSC_1012.JPG

 Mikulášská nadílka motorkářů

Datum konání: 1. 12. 2018

V sobotu 1.12. se s mírným předstihem uskuteční Mikulášská nadílka motorkářů. Rodiče mohou pro své děti zanechat balíčky do pátku na Obecním úřadě Třemešná, nebo do sobotního dopoledne v obchodě u Daňků. Nejpozději je možno zanechat balíčky u podia těsně před začátkem nadílky. Nezapomeňte balíčky označit jmenovkou, aby si balíčky nenechali čerti jako "všimné".

Začátek je v 17:00 u hasičské zbojnice.Rozsvícení vánočního stromu obce

Datum konání: 30. 11. 2018

V pátek v 16:30 proběhne u budovy školní jídelny rozsvícení vánočního stromu obce. Součástí programu je vystoupení dětí MŠ a ZŠ.Mimořádné přerušení dodávky vody

Datum konání: 21. 11. 2018

Ve středu 21.11. bude provedeno mimořádné přerušení dodávky vody do domácností. Důvodem je oprava nespecifikované poruchy na vodovodním řádě. K omezení a zastavení dodávky vody dojde pravděpodobně od 8:30. Doba zastavení dodávky vody nejde určit. Připravte si zásobu pro vlastní nezbytnou potřebu.Vytýčení zařízení v terénu a následné geodetické zaměření sítí ČEZ

 

Oznamujeme občanům, že na území Moravy v současné době probíhá “Zpřesňování polohy tras distribučních sítí NN ČEZ Distribuce, a.s.“. Předmětem je vytýčení zařízení v terénu a následné geodetické zaměření. 

Předpokládá se, že na území  obce Třemešná dojde k zaměření asi kolem 47. týdne.Maškarní ples pro dospělé

Datum konání: 17. 11. 2018

V sobotu 17.11.2018 se uskuteční již tradiční maškarní ples pro dospělé. Součástí plesu je hodnocení o nejlepší masku. Jako porotci jsou všichni návštěvníci plesu. Hlasování proběhne kolem 22 hodiny, a hlasuje se prostřednictvím vstupenek, na kterou se napíše název masky, která se vám nejvíce líbí. Vstup je po celou dobu konání v maskách.

Maškarní ples.jpgSvatohubertská mše

Datum konání: 4. 11. 2018

Myslivecké sdružení Třemešná ve Slezsku z.s. ve spolupráci s Farmou Viktorie agro s.r.o. srdečně zvou myslivce i širokou veřejnost na sedmou Hubertskou mši svatou. Patrona myslivců, svatého Huberta, uctí bohoslužbou dne 4. listopadu 2018 od 11:00 v kostele svatého Šebastiána v Třemešné. Svatohubertskou mši bude celebrovat farář Jan Randa. Celou mší svatou zazní troubená a zpívaná Hubertská mše B dur v podání mysliveckch trubačů Rabštejn. Na závěr bude pasování myslivce na lovce daňčí zvěře a sokolníci představí lovecké dravce. Akce je finančně podporována Obcí Třemešná.

Svatohubertska_mse_v_Tremesne_2018.pdfVydařená výstava rukodělných prací

Sváteční neděle s datem  28. říjen byla v obci Třemešná věnována prezentaci rukodělných výtvorů občanů obce. Na prostou zprávu o konání výstavy reagovalo několik občanů s prvotním zájmem o pomoc při organizování této zajímavé společenské akce A protože se jednalo o občany, kteří sami něco vytváří, podařilo se je přesvědčit, aby v první řadě prezentovali své výtvory. Prostor galerie komunitního informačního centra poskytl to správné prostředí k vyniknutí tvořivé volnočasové činnosti. I přes celodenní deštivé počasí navštívili první návštěvníci tuto výstavu již v 9 hodin a poslední odcházeli před 16 hodinou. Některé vystavené předměty si návštěvníci mohli z výstavy odnést. Ty cenné, k nímž má vystavovatel silný citový vztah, nebylo možno získat ani při smlouvání. A to je dobře. Můžeme se na jejich další prezentaci těšit zase příště. Rádi bychom tuto akci každoročně opakovali. Věříme, že řada dalších obyvatel naší obce se na obecní úřad s žádostí o svou prezentaci tvořivosti přihlásí příště. Vždyť osobní zájem je prvotním předpokladem k tomu, že tato společenská aktivita bude mít potenciál možného růstu.

 Rukodělné_práce_2n.jpgRukodělné_práce_1n.jpgRukodělné_práce_3.JPGRukodělné_práce_5n.jpg

Rukodělné_práce_6n.jpgDSC_0540n.jpgVýstava rukodělných prací a sbírek občanů obce Třemešná

Datum konání: 28. 10. 2018

V neděli od 9:00 do 16:00 bude v galerii informačního centra ( prostory Komunitního informačního centra v kulturním domě) probíhat výstava rukodělných prací a sbírek občanů obce Třemešná. Pokud máte zájem shlédnout výtvory těch, jejichž zálibu a dovednost  se nám podařilo objevit, přijďte se podívat. Věříme, že budete sami překvapeni tím, jak v sobě někteří nalezli odvahu vyjádřit svůj pohled na svět. Dalo nám práci je přemluvit , aby se svou dovednost nebáli presentovat před veřejností.

Výstava rukodělných výrobků.jpgVystoupení dětí ZŠ a MŠ ke 100-mu výročí vzniku republiky

Datum konání: 26. 10. 2018

Základní a mateřská škola pořádá v pátek 26.října od 16 hodin v kulturním domě vystoupení dětí základní a mateřské školy Třemešná věnované  100-mu výročí vzniku České republiky. Všichni jsou srdečně zváni.
Obec Třemešná