Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Bazárek s oblečením

Datum konání: 21. 6. 2017

Slezská diakonie -sociální assistence Krnov pořádá ve středu 21.6.2017 v době od 8:00 do 16:00 v klubovně hasičské zbojnice Třemešná bazárek s oblečením.

Všechny rodiny s dětmi i veřjenost jsou srdečně zváni!Cirkus Pacific

Datum konání: 13. 6. 2017

V úterý od 17:30 se uskuteční přestavení v cirkusové manéži pro malé i velké. Můžeme se těšit na klauny,  žonglování, drezůru psů a něco navíc.

Cirkusové šapitó bude postaveno na dopravním hřišti blízko areálu školy.

DSC_0098.JPGHry bez hranic

Datum konání: 10. 6. 2017

V sobotu 10.6.2017 proběhne v Osoblaze soutěžní klání mezi obcemi v různých dovednostních disciplínách bez  omezení horní hranice věku účastníků. Obce mají možnost postavit 8-mi členné družstvo. Zájemci z naší obce Třemešná, kterým je více než 18 let a méně něž 100,  a chtějí se pobavit a zasoutěžit mohou kontaktovat  starostu obce k doplnění družstva.

Hry bez hranic 2017.PDFJak jsme dopadli v soutěži vesnice roku 2017 - Moravskoslezský kraj

Hodnotící komise MSK vydala oficiální protokol, ve kterém shrnula klání obcí Moravskoslezského kraje přihlášených do soutěže roku 2017. Naše obec sice neobsadila místo na stupních vítězů (musíme přiznat, že  vítěz má co nabídnout a my ještě potenciál na zlepšení) , ale obec získala zkušenosti, které bude moci uplatnit v některém z příštích ročníků. To, že jdeme správným směrem v rámci programu Obnovy venkova ocenila komise tzv. Zlatou cihlou v kategorii obnovy památek místního významu.

Hodnotící protokol soutěže Vesnice roku_2017_Moravskoslezský kraj.pdfNáročný týden obce Třemešná

Uplynulých pár dnů bylo pro dění v naší obci skutečně hektických. V předstihu jsme vás prostřednictvím zpravodaje obce informovali, že ke konci května v rozmezí 5 dnů se uskuteční divadelní představení a operetkové představení. Na samostatném informačním letáku jste obdrželi informaci, že obec se letos obec přihlásila do celostátní soutěže vesnice roku.

Divadelní představení s názvem Hospoda na růžku bylo strhující a současně zábavné. Amatérští ochotníci sehráli cimrmanovské představení bravůrně. Budeme se těšit na jejich další vystoupení v naší obci.

DSC_0474.JPGDSC_0482.JPGDSC_0484.JPG

Operetkové představení předních sólistů Slezského divadla Ostrava bylo pořádáno ve spolupráci s městem Město Albrechtice. Spolupráce obou obcí tak pro letošní rok obohatila vzájemné setkávání obyvatel v již tradičních setkáních s dechovou hudbou Město Albrechtice o odlišný žánr. Spokojenost návštěvníků z obou obcí byla důkazem toho, že tento žánr byl zvolen velmi dobře. Prostě, chytlavé melodie známých operetních děl nikdy neomrzí.

DSC_0641.JPGDSC_0642.JPGDSC_0638.JPG

V úterý 23.5. navštívila naší obec komise posuzující uchazeče přihlášené do letošní vesnice roku. Vymezený časový limit 2 hodin na prezentaci dění v obci nám napoprvé umožnil ukázat obec jen částečně. Zkušenosti z letošního roku se nám jistě budou hodit v roce následujícím a budeme se moci lépe připravit. Děkujeme všem občanům, kteří se zapojili do úpravy prostranství kolem svým domů. 

DSC_0544.JPGDSC_0614.JPGDSC_0634.JPGPytlový svoz PET láhví

Datum konání: 26. 5. 2017

V pátek v dopoledních hodinách proběhne pytlový svoz PET láhvíDětský den a kácení máje

Datum konání: 27. 5. 2017

V sobotu 27.května se ve sportovním areálu uskuteční Dětský den. Začátek je ve 14 hodin. Pro děti jsou připraveny dovednostní soutěže organizované společenskými složkami obce.

Následně od 17 hodin proběhne u hasičské zbojnice  kácení máje.

 Třemešná.jpgVelkoobjemový odpad

Datum konání: 24. 5. 2017

Ve středu a ve čtvrtek bude probíhat svoz velkoobjemového odpadu. Obec  bude s odvozem kontaktovat ty, kteří nahlásí skladbu odpadu na Obecním úřadě . Nedávejete ovelkoobjemový odpad před ploty! Nechte odpad za plotem. Zamezíte tím rabování a nájezdům sběračů kovů. Pracovníci obce odpad naloží za vaši přítomnosti.

 Když dva se rádi mají - operetní představení

Datum konání: 24. 5. 2017

Pro posluchače operetních melodií je na středu 24.května od 17 hodin připraveno v kulturním domě vystoupení sólistů Národního slezského divadla Ostrava s názvem Když dva se rádi mají. Jedná se o komponovaný pořad provázený textem a písněmi.Vstupné dobrovolné

Když dva se rádi mají.jpgNové vydání obecního zpravodaje - 25 vydání

Zpravodaj XXV_2017.pdf
Obec Třemešná