Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Odečet spotřeby vody na vodoměrech v domácnostech

Datum konání: 31. 3. 2017

Začal odečet stavů vodoměrů za I.čtvrtletí. Majitelé nemovitostí mají možnost nahlásit stav vodoměru na Obecní úřad Třemešná, nebo emailem podatelna@tremesna.czZápis do první třídy ZŠ a MŠ Třemešná

Datum konání: 4. 4. 2017

Zápis do první třídy 2017.pdf

Zápis proběhne od 14:00 do 17:00

Sebou: občanský průkaz a rodný list dítěte

 Fotogalerie dění obce aktualizována

Fotogalerie dění v obci byla aktualizována o Jarní setkání seniorů obce a o Josefovskou zábavu. Obě akce se vydařily.

http://tremesna.rajce.idnes.cz/?sort=createDate

 

 Obecní úřad upozorňuje občany na nebezpečí spojené s pálením klestů a trávy

Upozorňujeme občany, že pokud se rozhodnou pálit klest a suchou trávu na svém pozemku, je nezbytné, aby byla splněna základní bezpečnostní pravidla.

Fyzické osoby mohou provádět kontrolované spalování hořlavých látek, např. mohou pálit shrabanou trávu na hromadě, která bude ohraničená proti případnému rozšíření a která nebude samozřejmě umístěna pod stromy nebo v blízkosti jiných hořlavých látek, a u tohoto spalování budou osoby přítomny. Je však zakázáno plošné vypalování porostů. Na fyzické osoby se nevztahuje ohlašovací povinnost při pálení na územně příslušný hasičský záchranný sbor kraje.

  • Nepalte trávu ani kles při silném větru
  • Nepalte trávu ani kles na večer. Nižší večerní tlak způsobí obtěžování vašich sousedů, kteří určitě nebudou z vašeho počínání nadšeni.

Pálení klestů a trávy na volném prostranství navíc není jediný způsob, jak se zbavit tohoto biologického odpadu. Trávu je možno zkompostovat, při větším množství klestu a ořezů v domácnosti je možno kontaktovat obec se žádostí přistavení kontejneru. Kontejner obec po naložení odveze.Oznámení o záměru kácení dřevin

Informujeme občany o Záměru kácení dřevin nacházejících se na pozemcích obce. Důvodem záměru jsou revizalizace prostranství s ohledem na stavební úpravy ( projekt výstavba chodníků podél silcice I/57) ,  revizalizace okolí budovy školy a odstranění náletových dřevin.

Záměr kácení obec Třemešná.pdfKulturní kalendář obce Třemešná I. pololetí

Na základě podnětů občanů přinášíme souhrnnou informaci o hlavních kulturních akcích připravovaných v našem kulturním domě pro I. pololetí roku 2017. V jednání je ještě konání mimořádného divadelního představení Slezké ochotnické společnosti Opavsko, které se v loňském roce setkalo u návštěvníků představení s velkým nadšením. O jeho zařazení Vás budeme informovat.

Kulturní kalendář Třemešná.jpgVelký šachový turnaj mládeže

V sobotu  25. února se v našem kulturním domě uskutečnil v rámci velkého šachového klání 1. mládežnický turnaj v šachu, kterého se zúčastnilo 106 dětí ze širokého okolí.  Jednalo se první turnaj organizovaný v rámci příhraniční spolupráce. Další tři  turnaje se uskuteční  v Nemyslowicích  v Polsku a to :4.  11.  a  18. března. Závěrečný turnaj tohoto seriálu proběhne 1. dubna v Krnově, kde budou vyhlášeny celkové výsledky. Pro celou řadu  mladých šachistů je to příprava na 1. šachovou dorosteneckou ligu a  Mistrovství České republiky družstev, kterou si zástupci z TJ Tatran Město Albrechtice vybojovali.

DSC_0155m.jpgDSC_0156m.jpgDSC_0158m.jpgDSC_0159m.jpg

DSC_0160m.jpgDSC_0161m.jpgJarní setkání seniorů obce

Datum konání: 8. 3. 2017

Ve středu 8.3.2017 se od 15 hodin uskuteční v kulturním domě Jarní setkání seniorů obce 2017.

Obecní úřad senioři jaro 2017.pdfMaškarní ples pro děti

Datum konání: 4. 3. 2017

V sobotu 4.3. od 14 hodin se v kulturním sále Třemešná uskuteční maškarní ples pro děti. Více na přiloženém letáku.

Maškarní ples.pdfPles Základní umělecké školy Město Albrechtice

V sobotu 18.února  využila ZUŠ Město Albrechtice prostory našeho kulturního domu  k uspořádání 1. Reprezentačního plesu. Jsme rádi, že právě náš kulturní sál využila ZUŠ k tomuto společenskému setkání, a budeme věřit, že 2. ročník uvítáme ve stejných prostorách již v příštím roce.

http://tremesna.rajce.idnes.cz/2017_Ples_ZUS/

 
Vyhledat v textu

22. 10. Sabina

Zítra: Teodor

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

343599
Obec Třemešná