Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Nové vydání obecního zpravodaje- 16 vydání

Zpravodaj XVI_2014.pdfUpozornění na dlouhodobé hladké silnice

Datum konání: 27. 12. 2014

Z důvodu nestálosti počasí a trvajícímu rozmrzání a namrzání sněhu v průběhu dne se na silnicích bude tvořit náledí. Obec nevlastní posypovou techniku a službu si objednává. Je nutno respektovat okolnosti na straně služby a obracíme se na občany, aby nechtěli zázraky na lusknutí prstem. Tato situace nás netěší, a je nutno tyto okolnosti vnimat v kontextu. Zázraky umí málokdo.Cvičení pro ženy a dívky

Datum konání: 7. 1. 2015

Dovolujeme si všechny dívky a ženy toužící udělat něco pro své zdraví a zvýšení fyzické kondice na připravované pravidlené cvičení  zvané "Cvičení pro radost s Kaťulou".  Cvičení budou probíhat v tělocvičně základní školy od 17:30.  Začínáme 7. ledna.

Plakát_Cvičení_2015.pdfVydařený maškarní ples pro dospělé 2014

V sobotu 15.11. se uskutečnil již 4. ročník maškarního plesu pro dospělé. Jak jej můžeme zhodnotit?  Tak nejdříve ta smutná zpráva - byl to ročník s nejmenší účastí masek. A teď pouze ty dobré zprávy - hudba držela temto po celou dobu zábavy, a nenechala masky oddechnout. Již po dvou hodinách tance začaly namalované barvy na tělech a obličejích přítomných masek  postupně světlat, a blednout. Bylo tedy nutné udělal hromadnou fotku do pamětní knihy společenských akcí, aby byl letošní  ročník zazanamenán příštím generacím. Občerstvení bylo dostatek a mělo víc než lidovou cenu. Všechny masky byly fantastické. A protože se všechny masky dobře bavily, a pot z nich často tekl proudem, byla pro pro krátký oddech pro přítomné realizována tombola. Patnáct šťastných  si jako cenu odneslo volnou vstupenku do aquaparku s dvouhodinovým vstupem. Obec jako organizátor děkuje touto cestou všem, kteří se této společenské akce zúčastnili, a hlavně za vytvoření výborné atmosféry a také fantazii, s jakou k utváření masek přistoupili. Bylo se na co dívat.

foto k nahlédnutí

http://tremesna.rajce.idnes.cz/2014_Maskarni_plesÚterní krátká návštěva pana prezidenta

Datum konání: 11. 11. 2014

V úterý dne 11.11. navštívil pan prezident Zeman v rámci své oficiální návštěvy Moravskoslezského kraje také naší obec, která je vzhledem ke své geografické poloze vstupní branou Osoblažska. Na nádraží se krátce srdečně pozdravil s našimi občany a po oficiálním přivítání obdržel základní výklad o historii parní lokomotivy, která jej byla připravena dopravit jako pasažéra naší uzkorozchodky až do Osoblahy.  Je škoda, že v nabytém programu pana prezidenta nebylo možno najít časově výhodnější termín svezení se v parním vlaku. Pro brzkou tmu těchto dnů nemohly oči pasažérů vlaku plně vychutnat krásy krajiny.  Čas ve vlaku byl tedy vyplněn hlavně diskuzí nad problematikou zaměstnanosti v našem regionu a možných řešení např. v rámci sociální zaměstnatelnosti

Pevně věříme, že při další plánované návštěvě pana prezidenta se na naši trať jako pasažér vrátí např. v letním termínu, kdy slunce zapadá mnohem později.

http://tremesna.rajce.idnes.cz/2014_Navsteva_pana_prezidentaMaškarní ples pro dospělé

Datum konání: 15. 11. 2014

A je to tady. jedna z úspěšných akcí pro dospělé se uskuteční dne 15.11. od 20:00 v kulturním domě Třemešná. I letos se těšíme na množství Karkulek, rytířů, a všech bytostí, které je možno v rámci fantazie a zručnosti výtvarníků a autorů oživit. Věříme, že hudba bude nadmíru aktivní a dosti taneční. Protože pro všechny postavy je nakonec nejlepším odreagováním vrtění a tanec. Všichni jsou srdečně zváni. A trému nechte přede dveřma.

Maškarní ples 2014.jpgVýzva občanům obce Třemešná

Datum konání: 22. 10. 2014

Žádáme občany obce, aby omezili pálení listí zejména v odpoledních hodinách a to po 14 hodině. Důvodem jsou špatné tlakové podmínky  s ohledem na podzimní počasí. Pálení listí  způsobuje zhoršení kvality ovzduší v naší obci. Občané mají možnost umístit listí do kompostérů, které byly a jsou zapůjčeny občanům bez finanční náhrady. Občané mohou také kontaktovat obec, která po domluvě může přistavit kontejner a listí odveze.

starosta obceNové prostory pro odpolední aktivity dětí v rámci nízkoprahového zařízení

Datum konání: 22. 10. 2014

Po domluvě s Římskokatolickou farností Třemešná mohou děti navštěvující středeční odpolední aktivitu tzv. nízkoprahového zařízení využívat pro srávení volného času prostory Volnočasového centra fary v Třemešné. 

Každou středu jsme od 14:00 – 16:45 v budově FARY v Třemešné nebo je můžete potkat na hřišti, na zastávce i u bytovek.

Na všechny se těší vedoucí

NZDM leták Třemešná.docDění v obci Třemešná dne 22.9.1938 předcházející Liptaňské tragedii

Archiv  vydal důležité informace o dění v obci Třemešná dne 22.9.1938. Toto dění předcházelo Liptaňské tragedii, při které přišlo o život několik příslušníků četnické stanice v Liptáni. Díky autentickému záznamu výslechu příslušníka četnické stanice štábního strážmistra Jindřicha Rejthara sloužícího na četnické stanici v Třemešné se protnulo dění v obci Třemešná a Liptáň dne 22.9.1938. Je to nový pohled na skutečnosti, které se v tehdejších Sudetech v naší části udály. A je to také důležitý odkaz všem generacím na posuzování dějů, které se sice odehrávají "za humny", avšak zárodky mohou mít někde kolem nás.

Informace naleznete v záložce historie obce a okolí.  

starosta obceVýsledky voleb do obecního zastupitelstva Třemešná

informace v přiloženém dokumentu

Výsledky voleb do obecního zastupitelstva Třemešná 2014.pdf
Vyhledat v textu

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

313491
Obec Třemešná