Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Upozornění pro řidiče I/57

ŘSD připravilo, a nyní můžeme s jistotou říci,  že dojde v krátké časové době k realizaci opravy povrchu komunikace I/57 mezi bývalou veterinou a železničním přejezdem úzkorozchodky směrem na Vysokou. Připravme se na frézování stávajícího povrchu a pokládku nového povrchu. Nejsme sice odborníci na hodnocení kvality současného povrchu, ale nejeden řidič si bude lámat hlavu, proč se dobrý povrch, který má nyní jen pár lokálních děr musí opravovat v tak velkém rozsahu. Škoda, že finance nejde plynule přesouvat mezi ŘSD a krajem dle potřeby a přání obcí.  Daleko více by nás totiž jistě potěšilo dokončení opravy povrchu komunikace na Jindřichov. Jenomže, silnice II. a III tříd mají jiného vlastníka než silnice I. tříd. No co se dá dělat.Slavnostní předání ceny pro obec Třemešná

V sobotu 20.července se ve vítězné obci Moravskoslezského kraje  v soutěži Vesnice roku konalo slavnostní předávání cen. Hostitelská obec Otice, známá především svým potravinářským produktem Otické zelí připravila pro návštěvníky možnost krátké prohlídky hlavních objektů v obci - obecní úřad, škola, kulturní dům ,hasičárna a dalších významných budov společenského života obce. Hlavní program odpoledne se pak konal v prostoru za obecním úřadem. Při slavnostním předávání cen si zástupce naší obce převzal z rukou náměstka Moravskoslezského kraje pana Jana Krkošky, předsedy hodnotitelské komise starosty obce Větřkovice Miroslava Černocha a předsedkyně Sdružení místních samospráv MSK paní Regíny Vřeské cenu s názvem Cena naděje pro živý venkov.

DSC_2194.JPGDSC_2157.JPGSetkání s populární osobností z televizní obrazovky

V pátek 19. července se uskutečnilo oblíbené setkání s populární osobností známou z televizní obrazovky. Pozvání přijal brněnský herec Zdeněk Junák (strážmistr Ambrož z Četnických humoresek). A protože byl na pozvánce pro občany avizován  komponovaný večer, připravili jsme pro návštěvníky změnu místa konání. Namísto sálu byli návštěvníci pozváni do I. patra kulturního domu. Poprvé tak byly k této společenské příležitost použity prostory galerie informačního centra v kulturním domě Třemešná.  Svatby a významné události života obce si již popularitu těchto prostorů našly. Avšak koncert? To bylo něco nového. A jak to dopadlo? Náš předpoklad byl správný. Prostory dodaly správnou pohodovou atmosféru, kterou ocenili všichni přítomní. Populární osobnost nás výborně bavila téměř 2 hodiny. A to slovem i písní. Věříme, že jsme tímto společenským setkáním potěšili všechny přítomné. Byl to báječný večer. Děkujeme tímto všem, kteří přišli a atmosféru vytvořili.

DSC_2176.JPGDSC_2186.JPGDSC_2187.JPGVydání Obecního zpravodaje - 34 vydání

2019_Zpravodaj _34.pdfDen obce Třemešná

Datum konání: 27. 7. 2019

Poslední sobotu v červenci , která připadá na 27.7. se uskuteční společenské setkání s názvem Den obce Třemešná. Začátek je od 14 hodin. Jidlo, pití, hudební doprovod i atrakce pro děti budou připraveny. Všichni jsou srdečně zváni.

Propozice do soutěže kotlíkový guláš

prihlaska_kotlikovy_gulas_2019.doc

Propozice_kotlikovy_gulas_2019.pdf

 

Třemešná-Den obce.jpg

 

 Setkání s populární osobností - Zdeněk Junák

Datum konání: 19. 7. 2019

V pátek 19.července se v kulturním domě Třemešná uskuteční tradiční setkání s populární osobností. Letos jím bude brněnský herec Zdeněk Junák, který je znám jako představitel jedné postavy populárního seriálu Četnické humoresky. Začátek setkání je od 19 hodin . Těšit se zájemci mohou na vyprávění proložené zpěvem populárních písní.

Vstupné možno zakoupit v předprodeji na obecním úřadě nebo v den konání na místě.

Třemešná-Zdeněk Junák.jpgÚprava jízdního řádu autobusů

Oznamujeme občanům, že do 4.7. je možno podávat na obci podněty k úpravě jízdího řádu autobuových spojů. Podněty následně předáme na ODIS k posouzení zapracování.Velký úspěch družstva Třemešné v soutěži Hry bez hranic

Velmi pěkného úspěchu dosáhlo družstvo Třemešné v soutěži Hry bez hranic, které pořádá Mikroregion Krnovsko. Letos se uskutečnil již III. ročník, a co do počtu účastníků můžeme říci, že byl hodně kvalitní.

 Pořádání se zhostila obec Úvalno. Od sobotního rána se na koupaliště sjížděli reprezentanti z Osoblahy, Krnova, Města Albrechtic, Brantic, Zátora, Býkova-Larýšova, Krasova, Čakové, Třemešné, polského Powiatu Prudnickego a domácího Úvalna. Organizátoři si na soutěžící přichystali pět soutěžních bloků. Začalo se plaveckými disciplínami na koupališti. Plavání s maskotem ve škopku.  Přepravu maskota přes bazén v nafukovacím válci, jízda ve vodním tobogánu, šlapací lodičce a běh se 30 pochytanými kačenkami (plastové hračky pro děti do vaničky).  Další soutěžní blok  se konal na rozhledně Hanze Kudlicha.  Spočíval v jízdě s invalidou panem  Lorencem z filmu Na samotě u lesa, sběrem plných "lahváčů"  do pivní basy, během na rozhlednu, stavbou molitanové rozhledny a shozem kostky se znakem svého města z rozhledny. Při pochodu z koupaliště ke kostelu musela všechna družstva odpovídat na vědomostní otázky. Všechny odpovědi se hodnotily ziskem 0-3 body. U kostela na starém hospodářství Rychta čekalo na soutěžící několik disciplín v zrcadlovém labyrintu, ve chlévech a dalších temných zákoutích této staré zemědělské usedlosti. Byla zde také jedna disciplína ve střelbě dětskými kušemi  na loupeživé rytíře.Poslední soutěžní zastavení se odehrávalo na farské zahradě u kostela, kde hodná prázdninová babička připravila několik záludných disciplín – nakrájet tři cibule do guláše, oloupat a sníst tři vejce natvrdo, sníst orestované moučné červy a kobylky s pikantní příchutí, sestavení parníku z papíru nebo konzumace sušenek na čas.

Součástí dne byla také akce s názvem  Den Mikroregionu Krnovsko.  Možnost své prezentace měli aktivní občané, spolky, podnikatelé, neziskové organizace všeho druhu se svou činností, sortimentem, památkami, kulturou, gastronomií. Za Třemešnou se prezentoval spolek Rošťáci. Členové tohoto spolku připravili malování na sádrové odlitky pro přítomné děti i dospělé.

Všem, kteří Třemešnou reprezentovali děkujeme, a gratulujeme k II. místu v této náročné , ale velmi zábavné soutěži. Věřím, že si všichni sobotní den 15.6.2019 velmi užili.

IMG_135494.jpgIMG_135502.jpgIMG_135504.jpgIMG_135542.jpg

IMG_135563.jpgIMG_135606.jpgIMG_136038.jpgIMG_136124.jpg

IMG_136204.jpgIMG_136295.jpgIMG_136418.jpgIMG_136541.jpgPřerušení dodávky elektřiny 20. a 26.6. v době od 7:00 do 17:00

Datum konání: 20. 6. 2019

Z důvodu přepojování a výměny sloupů elektrického vedení v obci bude přerušena dodávka elektřiny ve dnech 20. a 26.6. a to v době od 8:00 do 17:00. Upozorňujeme občany, že dlouhodobé přerušení elektřiny bude mít vliv na zařízení uchovávající a připravující potraviny. Bude také přerušena dodávka vody do Rudíkova z důvodu nefunkčních čerpadel tlakové stanice Rudíkovy.

Odstávka od elektřiny dne 20 a 26 června.docJak jsme dopadli v soutěží Vesnice roku Moravskoslezského kraje ?

Naše třetí účast v soutěži Vesnice roku MSK sice neskončila umístěním na stupních vítězů, přesto jsme v silné konkurenci mezi mnohem kovanějšími protivníky z Opavska a Frýdecko-Místecka dokázali, že obec se ve svém vývoji doposud ubírala správně zvoleným směrem. Získali jsme ocenění  Cena naděje pro živý venkov, a reprezentujeme tímto Moravskoslezský kraj v celorepublikové soutěži, která je organizována Sdružením místních samospráv.

Jako doplněk pak zmiňujeme, že si ze soutěže současně odnášíme diplom za Aktivní přístup k rozvoji obce.

Děkuji tímto občanům, kteří zaznamenali naši připravovanou účast v soutěži.

Hlavně však děkuji těm, kteří nás v pondělí 3.6.podpořili  fyzicky při prezentaci obce před hodnotící komisí.

starosta

více info na

https://www.msk.cz/cz/rozvoj_kraje/vesnice-roku-45997/

DSC_1782.JPG
Vyhledat v textu

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

313490
Obec Třemešná