Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Příměstské tábory pro děti pořádané mikroregionem Osoblažsko

plakát tábor.pdfUkončení omezení prázdninového provozu příměstských autobusů

Datum konání: 25. 5. 2020

Od pondělí 25. 05. 2020 již dojde k ukončení omezení prázdninového provozu příměstských autobusů, ke kterému došlo z důvodu omezení školní docházky v souvislosti s koronavirem.Jak se bude projevovat rozvolňování opatření proti šíření COVID

Vláda postupně rozvolňuje opatření, která byla přijata pro omezení šíření COVID-19. Rozvolňování sebou přinese snížení opatrnosti obyvatel a pocit bezpečí. Doporučujeme, aby se občané chovali zodpovědně, a trvající nebezpečí nepodceňovali. Roušky bude potřeba velmi dlouho. Zejména při návštěvách vnitřních prostorů, nebo i blízkého kontaktu většího počtu lidí na otevřeném venkovním prostoru bude rouška vyžadována.

Aktuální informace z většiny obcí je, že všechny plánované společenské akce, na které jsme byli v minulosti zvyklí, jsou většinou do konce srpna zrušeny. Lze očekávat, že září již nějaké společenské akce možná umožní. Většina organizátorů nechce podcenit riziko, že z obyčejného nachlazení po společenké akci se může "vyklubat" nebezpečný návrat COVID-19.  V takovém případě by plošné opatření zamezení šíření bylo nepříjemnou součástí  podzimních plánů.

Buďme trpěliví a ohleduplní. Roušky nepodceňujte. 

Starosta obce Rostislav KociánOdečet stavů vodoměrů

Od čtvrtka 16.4 do 30.4. bude probíhat fyzický odečet stavů vodoměrů v domácnostech a nemovitostech zaměstnaci obce Třemešná.

Občané mají možnost nahlásit stav vodoměrů do 26.4. ústně na telefon 554 652 571 (paní Kyšková), nebo zaslat emailem na adresu podatelna@tremesna.cz

 Otevření sběrného dvoru

Datum konání: 15. 4. 2020

Od středy 15.4. bude připraven k provozu sběrný dvůr.

Otevírací doba do konce dubna   ST   13:00 - 17:00         SO 8:00 - 12:00

 

 Zápis dětí do 1.třídy ZŠ Třemešná

Informace k zápisu dětí do prvních tříd ZŠ.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci v ČR bude zápis pro školní rok 2020/2021 probíhat netradičně bez přítomnosti dětí.

Rodiče si budou moci vybrat, zda přihlášku pošlou poštou, elektronicky, anebo ji doručí osobně do školy.

TERMÍN ZÁPISU:

-          žádosti je možné podávat v období od středy 8. 4. 2020 do úterý 28. 4. 2020 

 

Průběh zápisu

Zápis se týká dětí narozených od 1. září 2013 do 31. srpna 2014 a dětí, které měly v minulém školním roce udělen odklad.

Před odesláním žádosti si rodiče stáhnou ze stránek školy příslušné dokumenty, tyto vyplní a zvolí si možnost doručení škole. V případě, kdy nemají možnost si formuláře vytisknout, mohou si je vyzvednout po telefonické dohodě přímo ve škole.

Více na:

https://zs-tremesna.edupage.org/a/zapis-do-1-trid-skolni-rok-20202021Podmínky uskutečnění svozu komunálního odpadu

Datum konání: 6. 4. 2020

Firma Smolo upozorňuje, že že při svozu komunálního odpadu, bude vysypána vždy jen určená odpadová nádoba. Z bezpečnostních důvodů nebude vyvezen žádný odpad navíc odložený vedle určených nádob. Toto opatření se týká i tříděných odpadů. Prosíme tedy, pokud jsou popelnice plné, neodkládejte vedle nich další odpad.

CORONAVIRUS a svoz komunálního odpadů OBCE.pdf

 37 vydání Obecního zpravodaje - jaro 2020

Informujeme občany o událostech prvního čtvrtletí roku 2020.

Tremesna 37 barva.pdfAktuální doporučení Ministerstva zdravotnicví ČR

Doporučení MZČR.pdfPlátěné roušky pro seniory obce nad 65 let jsou k dispozici

K dnešnímu dni se díky práce dobrovolníků a jedné specializované firmy podařilo obci zajistit dostečné množství šitých plátěných roušek pro všechny seniory obce nad 65 let. Senioři, kteří doposud neměli možnost plátěnou roušku získat mají nyní možnost kontaktovat obecní úřad, nebo oslovit provozovatele obchodu u Volků a u Daňků, a roušku si v těchto obchodech následně vyzvednout.

Obecní úřad tímto děkuje dobrovolníkům paní Emilii Kramolišové, Silvě Coufalíkové, Janě Čubokové,Ester Bartoňové, Vlaďce Kociánové , Kristýna Sznapkové, Pavle Hlaváčkové s ostatními zaměstnaci školy, organizacím Mysliveckému sdružení Třemešná a firmě Liptex za dodání šitých roušek.

Děkujeme všem, kteří svým časem pomáhají dobré věci !

DSC_0441.JPG
Obec Třemešná