Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Velký úspěch družstva Třemešné v soutěži Hry bez hranic

Velmi pěkného úspěchu dosáhlo družstvo Třemešné v soutěži Hry bez hranic, které pořádá Mikroregion Krnovsko. Letos se uskutečnil již III. ročník, a co do počtu účastníků můžeme říci, že byl hodně kvalitní.

 Pořádání se zhostila obec Úvalno. Od sobotního rána se na koupaliště sjížděli reprezentanti z Osoblahy, Krnova, Města Albrechtic, Brantic, Zátora, Býkova-Larýšova, Krasova, Čakové, Třemešné, polského Powiatu Prudnickego a domácího Úvalna. Organizátoři si na soutěžící přichystali pět soutěžních bloků. Začalo se plaveckými disciplínami na koupališti. Plavání s maskotem ve škopku.  Přepravu maskota přes bazén v nafukovacím válci, jízda ve vodním tobogánu, šlapací lodičce a běh se 30 pochytanými kačenkami (plastové hračky pro děti do vaničky).  Další soutěžní blok  se konal na rozhledně Hanze Kudlicha.  Spočíval v jízdě s invalidou panem  Lorencem z filmu Na samotě u lesa, sběrem plných "lahváčů"  do pivní basy, během na rozhlednu, stavbou molitanové rozhledny a shozem kostky se znakem svého města z rozhledny. Při pochodu z koupaliště ke kostelu musela všechna družstva odpovídat na vědomostní otázky. Všechny odpovědi se hodnotily ziskem 0-3 body. U kostela na starém hospodářství Rychta čekalo na soutěžící několik disciplín v zrcadlovém labyrintu, ve chlévech a dalších temných zákoutích této staré zemědělské usedlosti. Byla zde také jedna disciplína ve střelbě dětskými kušemi  na loupeživé rytíře.Poslední soutěžní zastavení se odehrávalo na farské zahradě u kostela, kde hodná prázdninová babička připravila několik záludných disciplín – nakrájet tři cibule do guláše, oloupat a sníst tři vejce natvrdo, sníst orestované moučné červy a kobylky s pikantní příchutí, sestavení parníku z papíru nebo konzumace sušenek na čas.

Součástí dne byla také akce s názvem  Den Mikroregionu Krnovsko.  Možnost své prezentace měli aktivní občané, spolky, podnikatelé, neziskové organizace všeho druhu se svou činností, sortimentem, památkami, kulturou, gastronomií. Za Třemešnou se prezentoval spolek Rošťáci. Členové tohoto spolku připravili malování na sádrové odlitky pro přítomné děti i dospělé.

Všem, kteří Třemešnou reprezentovali děkujeme, a gratulujeme k II. místu v této náročné , ale velmi zábavné soutěži. Věřím, že si všichni sobotní den 15.6.2019 velmi užili.

IMG_135494.jpgIMG_135502.jpgIMG_135504.jpgIMG_135542.jpg

IMG_135563.jpgIMG_135606.jpgIMG_136038.jpgIMG_136124.jpg

IMG_136204.jpgIMG_136295.jpgIMG_136418.jpgIMG_136541.jpgPřerušení dodávky elektřiny 20. a 26.6. v době od 7:00 do 17:00

Datum konání: 20. 6. 2019

Z důvodu přepojování a výměny sloupů elektrického vedení v obci bude přerušena dodávka elektřiny ve dnech 20. a 26.6. a to v době od 8:00 do 17:00. Upozorňujeme občany, že dlouhodobé přerušení elektřiny bude mít vliv na zařízení uchovávající a připravující potraviny. Bude také přerušena dodávka vody do Rudíkova z důvodu nefunkčních čerpadel tlakové stanice Rudíkovy.

Odstávka od elektřiny dne 20 a 26 června.docJak jsme dopadli v soutěží Vesnice roku Moravskoslezského kraje ?

Naše třetí účast v soutěži Vesnice roku MSK sice neskončila umístěním na stupních vítězů, přesto jsme v silné konkurenci mezi mnohem kovanějšími protivníky z Opavska a Frýdecko-Místecka dokázali, že obec se ve svém vývoji doposud ubírala správně zvoleným směrem. Získali jsme ocenění  Cena naděje pro živý venkov, a reprezentujeme tímto Moravskoslezský kraj v celorepublikové soutěži, která je organizována Sdružením místních samospráv.

Jako doplněk pak zmiňujeme, že si ze soutěže současně odnášíme diplom za Aktivní přístup k rozvoji obce.

Děkuji tímto občanům, kteří zaznamenali naši připravovanou účast v soutěži.

Hlavně však děkuji těm, kteří nás v pondělí 3.6.podpořili  fyzicky při prezentaci obce před hodnotící komisí.

starosta

více info na

https://www.msk.cz/cz/rozvoj_kraje/vesnice-roku-45997/

DSC_1782.JPGPrezentujeme se v soutěži Vesnice MSK

Datum konání: 3. 6. 2019

V pondělí 3.6. bude naše obec stát tváří v tvář hodnotitelské komisi v soutěži Vesnice roku MSK. Zapojili jsme se do této soutěže již třetím rokem. Občané mohou vyjádřit svou podporu naši obci svou fyzickou přítomností při prezentaci obce a to v době od 8:30 do 10:30. Prezentace bude probíhat poprvé v budově školní jídelny a občané zde mohou přijít již po osmé hodině. Po malé prezentaci na místě bude následovat procházka obcí.Poděkování Obecního úřadu

Obecní úřad Třemešná děkuje všem společenským složkám obce, které se zapojily do organizace Dětského dne. Děti měly spokojené úsměvy, a návštěvníci byli jistě překvapení z množství dětských aktivit na různorodých stanovištích.

DSC_1513.JPGDSC_1534.JPGDSC_1573.JPGDSC_1546.JPG

DSC_1522.JPG

 Výsledky voleb do Evropského parlamentu v obci Třemešná

počet osob zapsaných do voličského seznamu                751

počet vydaných obálek                                                            180

počet platných hlasů                                                                180    

Volební účast                                                                            23,97%  

 

 • ODS                                                                                     12 hlasů
 • ČSSD                                                                                     8 hlasů
 • Sdružení pro republiku-Repub. strana.M. Sládka         1 hlas
 • Moravské zemské hnutí                                                     2 hlasy
 • KSČM                                                                                  30 hlasů
 • Rozumní a ND- STOP migraci-nechceme EURO        3 hlasy
 • Hlas                                                                                       3 hlasy
 • Starostové a TOP 09                                                        10 hlasů
 • Česká pirátská strana                                                      14 hlasů
 • ANO 2011                                                                            71 hlasů
 • Aliance národních sil                                                          1 hlas
 • SPD                                                                                     12 hlasů
 • KDU - ČSL                                                                            8 hlasů
 • Soukromníci a NEZ s podporou ODA                             3 hlasy
 • Demokraticá strana zelených - za práva zvířat               2 hlasy

                                                                   

 

 Volby do Evropského parlamentu

Datum konání: 24. 5. 2019

Obecní úřad oznamuje, že v pátek 24. a sobotu 25.května se konají volby do Evropského parlamentu. Volební místnost je umístěna v knihovně Obecního úřadu, a bude otevřena v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Připomínáme občanům, že volič se musí prokázat platným občanským průkazem.Opět jsme se zapojili do soutěže Vesnice roku Moravskoslezského kraje

Datum konání: 3. 6. 2019

Zveme tímto všechny občany a členy dobrovolných spolků obce k podpoře naší obce v jejím aktivním vystupování před hodnotitelskou komisí soutěže Vesnice roku MSK. Ta nás letos navštíví netradičně v pondělí 3. června  již  ráno kolem 9hodin. Sraz všech podporovatelů obce  bude v kulturním domě.

Logo vesnice.pngDětský den

Datum konání: 1. 6. 2019

Dětský den 2019.jpg

Tradiční oslava Dětského dne je opět spojena s kolotočem a řadou atraktivních stanovišť v areálu fotbalového hřiště. To vše pro radost a usměv našich dětí.Otevřela se další sezóna parních vlaků na úzkorozchodce Třemešná-Osoblaha

Ve středu 8.května se slavnostně otevřela další sezóna provozu parních vlaků na úzkorozchodné trati Třemešná-Osoblaha. Svou účastí ji zpestřili náměstci Moravskoslezského kraje pan Kaňa a pan  Krkoška, kteří pozitivně ohodnotili a povzbudili nadšence této trati v jejich dalším konání pro zachování unikátní technické rarity Moravskoslezského kraje, a to s příslibem podpory kraje i do budoucna.

Nadšení pro parní vlaky vyžaduje nejem obětavost na poli soukromého času, ale také nemalé finanční prostředky pro splnění technických podmínek a legislativy spojenou s provozem na železniční tratí.

Velká oprava lokomotivy Malý Štokr je nevyhnutelná

Letos 70leté krasavici a symbolu Osoblažské úzkokolejky, lokomotivě U57.001 po sezóně 2019 propadá zákonná lhůta způsobilosti parního kotle. Před dalším provozem v roce 2020 musí kotel projít velkou opravou. Ta mimo jiné vyžaduje demontáž kotle z rámu lokomotivy. Současně tak budou opravovány i další důležité části lokomotivy. „Vše bude probíhat během „prodloužené“ zimní přestávky tak, abychom na jaře 2020 mohli s lokomotivou opět vyjet na Osoblažské koleje“. Celá oprava bude technicky i finančně velice náročná a nemyslitelná bez přispění sponzorů. Přispět na opravu této osoblažské perly může na transparentní účet č. 115-8563880247/0100, který je zřízen speciálně pro tuto příležitost a kdokoliv si jej může dohledat na stránkách Komerční banky.

DSC_1686.JPGDSC_1689.JPGDSC_1690.JPGDSC_1692.JPG

DSC_1694.JPGDSC_1699.JPGDSC_1700.JPGDSC_1702.JPG
Obec Třemešná