Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci > Postavení obce k nařízení o nošení roušek

Postavení obce k nařízení o nošení roušekSdělovací prostředky informují průběžně o stavu ochranných prostředků, jejich nedostatku a cílovému určení objednaných dodávek. První dodávky roušek a respirátorů , které objednala vláda jsou primárně určeny pro lidi, kteří jsou v první linii boje s koronavirem. Jsou to zaměstnanci nemocnic, rychlé lékařské pomoci, hasiči, bezpečnostní sbory, celníci, zaměstnanci ve strategických provozech (elektrárny, ČEZ distribuce, technici plynárem,....).

Z tohoto důvodu lze odvodit, že pokud některé ochranné prostředky budou volné, budou směrovat na obce. V současné chvíli to tak není. Obec nedisponuje žádnými ochrannými prostředky , které by občanům mohla poskytnout.  Předpokládáme, že nejméně do konce příštího týdne bude situace stejná. Každý z nás se tedy musí chránit individuálně.

Obec oslovila potencionální dodavatel o dodávku šitých roušek, které by alespoň starší občané nad 70 let mohli používat opakovaně, a to v případě dodržení doporučení k údržbě takových to roušek.

Sdělujeme, že počet pacientů s pozitivním výsledkem na koronavirus v okrese Bruntál neustále roste.

Dbejte tedy poctivě na dodržování nošení alespoň provizorních roušek.

 


Vyhledat v textu

18. 9. Kryštof

Zítra: Zita

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

392464
Obec Třemešná