Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Zaběhl se černý rotvajler občana obce

Rotvajler je bez obojku a slyší na jméno Dixi. V případě jeho volného pohybu po obci kontaktujte majitele na tel. č. 724 210 349Oprava chodníku od školní kuchyně k bytovkám podél silnice směr Jindřichov

Datum konání: 27. 7. 2021

Při plánované opravě komunikace směr Jindřichov.je nutné ze strany obce opravit chodník  podél  této komunikace mezi školní jídelnou a bytovkami. Chodník má propadlé obrubníky a místy nerovný povrch. Tato skutečnost by se negativně projevila při pokládce nového asfaltového povrchu na komunikaci. Chodník bude rozebrán, nově budou položeny obruby, bude doplněn podklad a následně dlažba položena zpět.  Žádáme, aby občané brali ohled na prováděné práce a dbali své osobní  bezpečnosti.42 Vydání Obecního zpravodaje

Přinášíme Vám opět základní informace o dění v obci za uplynulé čtvrtletí.

2021_Zpravodaj 42.pdfKvetoucí kaktusy jsou ještě k vidění

Aktuální vegetační období kaktusů nabízí jednu z posledních možností vidět jejich kvetoucí podobu .Pichlaví krasavci jsou k vidění v soukromé sbírce našeho občana pana Poloka, který Vám při prohlídce přidá spoustu zajímavým informací ze života těchto rostlin.

DSC_1371[1].JPGDSC_1372[1].JPGDSC_1375[1].JPGDSC_1376[1].JPGPorucha na vodovodním řádu

Datum konání: 1. 6. 2021

Z důvodu poruchy na vodovodmím řádu bude přerušena dodávka vody ve čtvrtek 1.7. v čase od 8:00 do 15:00 v části od ČOV po Nové Rudíkovy.

Po opravě dojde k přechodnému zakalení vody v řádu z důvodu pohybu usazeného manganu. Připravte si tedy pro vlastní potřebu na čtvrtek dostečné množství pitné vodyJak mohu pomoci lidem postiženým tornádem - darováním finanční částky

Katastrofa způsobená řáděním tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku spustila vlnu solidarity napříč republikou. Každý může projevit solidaritu zasláním finančního příspěvku na ověřené neziskové organizace. I minimální darovaná částka může někomu pomoci.

Diecézní charity Brno

Účet číslo 4211325188/6800, variabilní symbol 2002

Český červený kříž

Účet číslo 333999/2700, variabilní symbol 2101

Člověk v tísni

Účet číslo 713271329/0300

Popřípadě zaslat dárcovskou  DMS ve tvaru DMS DCHB 30, nebo 60, nebo 90 poslanou na tel. číslo 87 777

 SDÍLENÁ VÝUKA ANGLIČTINY v naší obci

Angličtina dostupná pro všechny díky podpoře naší obce v oblasti zvyšování vzdělanosti občanů v projektu "SDÍLENÁ VÝUKA ANGLIČTINY". Projekt využívá videolekce "Domácí učitelka angličtiny" a má ambice učit a naučit angličtinu od úplných začátků všechny dospělé zájemce včetně seniorů. Mohou ji však v případě zájmu využít i mladší občané.  Možnost vyzkoušet blok 10 lekcí na 30 dnů je zdarma. Prezentace je umístěna pod odkazem: 

ANGLIČTINA VE VAŠÍ OBCI

(www.sdilena-anglictina.webnode.cz)

Projekt "SDÍLENÁ VÝUKA ANGLIČTINY" přichází s výukou jazyka, který by měl být v dnešním globalizovaném světě dostupný skutečně všem. A hlavně těm, kteří se ve škole anglický jazyk nemohli učit v rozsahu, který dnešní doba požaduje. „Domácí učitelka angličtiny“ jednoduše a srozumitelně naučí studenty mluvit tak, aby se dokázali domluvit na dovolené, v obchodě, na úřadě a postupně také v základní a později i pokročilé úrovni v zaměstnání.

Výuka se opírá o 25leté zkušenosti vyučování dospělých pracujících, 18měsíční praxi ve Velké Británii, profesní certifikáty z angličtiny, aktivní účasti na mezinárodních projektech a v neposlední řadě také 15letou zkušenost s realizací projektů pro rozvoj obcí a regionů (viz REFERENCE).

Po zhlédnutí stránek zjistíte, že orientace na nich je velice jednoduchá s možností vyzkoušet si blok 10 lekcí na 30 dnů zdarma. Zájemce o angličtinu si tak může důkladně vše vyzkoušet bez jakýchkoliv závazků a poté se rozhodnout, zda mu tato forma studia vyhovuje a zda si objedná další blok následujících 10 lekcí za velmi příznivou cenu 29,-- Kč za videolekci. Tato možnost vyzkoušet si 10 videolekcí zdarma je vyhrazena pouze pro občany těch obcí, které budou mít o projekt zájem a umístí odkaz projektu na webové stránky obce.

Celý projekt je plně připraven, první zájemci již studují pečlivě natočené videolekce a materiály a případné dotazy konzultují přímo s lektorkou na pravidelných webinářích, které jsou zdarma.

Více info na přiloželém odkaze.

https://sdilena-anglictina.webnode.cz/registrace/Odečet stavu vodoměrů v červnu

Datum konání: 30. 6. 2021

Připomínáme, že v červnu mají vlastníci nemovitostí možnost nahlásit stav vodoměrů . Fyzický odečet bude probíáhat až v září.Projekt – Aktivity pro mladé – základ jejich úspěchu v dospělosti

Datum konání: 21. 6. 2021 - 28. 6. 2021

Projekt, který realizuje Osoblažský cech, z.ú., řeší pomoc mladým lidem před ukončením vzdělání, i mladým lidem mimo vzdělávací systém k jejich vstupu na trh práce a posílení postavení ve společnosti. Projekt reaguje na požadavek některých mladých účastníků v rámci realizace jiných projektů Osoblažského cechu (realizujeme již 5. projekt zaměřený na sociální služby, sociální začleňování, pracovní poradenství a dluhové poradenství) na aktivity směřující k podpoře mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí při vstupu do samostatného života po ukončení nebo i v průběhu jejich vzdělávání. Realizací jednotlivých klíčových aktivit jsou posíleny kompetence mladých osob s cílem zajistit jejich správné fungování v rámci jejich přirozeného sociálního prostředí a podpořit jejich začlenění do běžného života a na trh práce.

Jaké kurzy u vás budou probíhat?

- psychosociální a praktické dovednosti

- komunitní aktivity a komunální politika

- finanční gramotnost a prevence zadlužení

- trh práce a uplatnění se na něm

- právní minimum

Ve naší obci se tedy uskuteční 5 vzdělávacích seminářů, které povedou zkušení lektoři. 

Kde :  Klubovna hasičské zbojnice

V kolik ?   21. a 28.6.     od 16:00

 

Jan Pavlíček

projektový manažer

tel. 731 148 403Dokončení opravy silnice Třemešná -Jindřichov + dopravní omezení

Datum konání: 10. 6. 2021

v době od 10. června 2021 bude z důvodu opravy silnice III/45714 Třemešná omezen provoz

 TERMÍN UZAVÍRKY s podrobnostmi:

 1. června - 23. června 2021
 • částečná uzavírka - celý úsek, pohyblivé pracovní místo
 1. června - 14. července 2021
 • úplná uzavírka - extravilán, nařízení objížďky přes I/57, II/457 směr Vysoká, Jindřichov
 •  autobusové zastávky Třemešná, obecní úřad a Třemešná, rozc. Damašek jsou navrženy bez obsluhy, cestující budou mít možnost využít zastávku Třemešná, žel. st.
 1. července - 25. srpna 2021
 • částečná uzavírka - intravilán, pohyblivé pracovní místo, provoz řízen SSZ
 • úplná uzavírka - extravilán, nařízení objížďky přes I/57, II/457
 •  autobusové zastávky Třemešná, obecní úřad a Třemešná, rozc. Damašek jsou navrženy bez obsluhy, cestující budou mít možnost využít zastávku Třemešná, žel. st.
 1. srpna - 10. září 2021
 • částečná zavírka - celý úsek - pohyblivé pracovní místoVyhledat v textu

18. 9. Kryštof

Zítra: Zita

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

392464
Obec Třemešná