Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Návrh Strategického plánu rozvoje obce na roky 2021 - 2027

Návrh Strategického plánu rozvoje obce na roky 2021 - 2027 je zveřejněn na úřední desce obce. Občané a veřejnost mají možnost vznášet návrhy na doplnění nebo zapracování změny  prostřednictvím přiloženého formuláře a to v termínu do 10.9.2021.

Vyplněný Formulář s návrh doplnění nebo zapracování změny je možno odevzdat na OU, nebo jej lze zaslat ve formátu pdf na email podatelna@tremesna.cz, nebo starosta@tremesna.cz

odkaz na zveřejnění Návrhu Strategického plánu s přiloženým formulářem

http://www.tremesna.cz/index.php?id=994&action=detail&nid=1333&lid=cs&oid=2229582Předání staveniště Mušlov-IV - pokračuje oprava potočních zdí

Datum konání: 2. 8. 2021

Dnes bylo ze strany Lesů ČR jako správce potoku Mušlov předáno staveniště k pokračování oprav opěrných zdí potočního koryta s názvem Mušlov IV.  Oprava je naplánována na následující 2 roky. V obci tedy opět budeme podél potoka potkávat stavební techniku. Opravovaným úsekem bude část od středu obce po Rudíkovy. Občané, kteří byli v rámci zamýšlených oprav potočních zdí ze strany LČR kontaktováni mohou v následujících měsících postupně očekávat návštěvu zaměstnace stavební firmy k dopřesnění okolností stavby.

Zhotovitelem stavby je firma Lesostavby Frýdek-Místek a.s.Ztracená část dopadové plochy vrácena

Je na místě objektivně poděkovat "manipulátorovi" s dopadovou plochou, který je buď čtenářem webu obce nebo účastníkem FB komunikace, že nalezl odvahu a části dopadové plochy vrátil po zveřejnění incidentu zpět k ostatním. Budeme doufat, že příště  před záměrem manipulace s "něčím" použije vůči obci dotaz, zda-li "je to volné?"

Bezpečnostní podložka_2.JPGKrádež, odcizení materiálu z víceúčelového hřiště

Vyzýváme tímto občana(y), kteří odcizili volně položené gumové bezpečnostní podložky určené na dopadovou plochu víceúčelového hřiště, aby podložky vrátili zpět. Kromě toho, že jsou podložky značně drahé, mají sloužit zejména k bezpečnosti našich dětí, a ne jako nějaká předložka.

V dřívějších dobách se i ti z okrajů společnosti slušně v kantýně ptali, zda-li je ten nedojezený zbytek jídla volný. Byla to prostě základní společenská slušnost!

Ty podložky byly připraveny k instalaci.

Bezpečnostní podložka.JPG

 

 Zaběhl se černý rotvajler občana obce

Rotvajler je bez obojku a slyší na jméno Dixi. V případě jeho volného pohybu po obci kontaktujte majitele na tel. č. 724 210 349Oprava chodníku od školní kuchyně k bytovkám podél silnice směr Jindřichov

Datum konání: 27. 7. 2021

Při plánované opravě komunikace směr Jindřichov.je nutné ze strany obce opravit chodník  podél  této komunikace mezi školní jídelnou a bytovkami. Chodník má propadlé obrubníky a místy nerovný povrch. Tato skutečnost by se negativně projevila při pokládce nového asfaltového povrchu na komunikaci. Chodník bude rozebrán, nově budou položeny obruby, bude doplněn podklad a následně dlažba položena zpět.  Žádáme, aby občané brali ohled na prováděné práce a dbali své osobní  bezpečnosti.42 Vydání Obecního zpravodaje

Přinášíme Vám opět základní informace o dění v obci za uplynulé čtvrtletí.

2021_Zpravodaj 42.pdfKvetoucí kaktusy jsou ještě k vidění

Aktuální vegetační období kaktusů nabízí jednu z posledních možností vidět jejich kvetoucí podobu .Pichlaví krasavci jsou k vidění v soukromé sbírce našeho občana pana Poloka, který Vám při prohlídce přidá spoustu zajímavým informací ze života těchto rostlin.

DSC_1371[1].JPGDSC_1372[1].JPGDSC_1375[1].JPGDSC_1376[1].JPGPorucha na vodovodním řádu

Datum konání: 1. 6. 2021

Z důvodu poruchy na vodovodmím řádu bude přerušena dodávka vody ve čtvrtek 1.7. v čase od 8:00 do 15:00 v části od ČOV po Nové Rudíkovy.

Po opravě dojde k přechodnému zakalení vody v řádu z důvodu pohybu usazeného manganu. Připravte si tedy pro vlastní potřebu na čtvrtek dostečné množství pitné vodyJak mohu pomoci lidem postiženým tornádem - darováním finanční částky

Katastrofa způsobená řáděním tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku spustila vlnu solidarity napříč republikou. Každý může projevit solidaritu zasláním finančního příspěvku na ověřené neziskové organizace. I minimální darovaná částka může někomu pomoci.

Diecézní charity Brno

Účet číslo 4211325188/6800, variabilní symbol 2002

Český červený kříž

Účet číslo 333999/2700, variabilní symbol 2101

Člověk v tísni

Účet číslo 713271329/0300

Popřípadě zaslat dárcovskou  DMS ve tvaru DMS DCHB 30, nebo 60, nebo 90 poslanou na tel. číslo 87 777

 
Vyhledat v textu

23. 10. Teodor

Zítra: Nina

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

395997
Obec Třemešná