Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


SDÍLENÁ VÝUKA ANGLIČTINY v naší obci

Angličtina dostupná pro všechny díky podpoře naší obce v oblasti zvyšování vzdělanosti občanů v projektu "SDÍLENÁ VÝUKA ANGLIČTINY". Projekt využívá videolekce "Domácí učitelka angličtiny" a má ambice učit a naučit angličtinu od úplných začátků všechny dospělé zájemce včetně seniorů. Mohou ji však v případě zájmu využít i mladší občané.  Možnost vyzkoušet blok 10 lekcí na 30 dnů je zdarma. Prezentace je umístěna pod odkazem: 

ANGLIČTINA VE VAŠÍ OBCI

(www.sdilena-anglictina.webnode.cz)

Projekt "SDÍLENÁ VÝUKA ANGLIČTINY" přichází s výukou jazyka, který by měl být v dnešním globalizovaném světě dostupný skutečně všem. A hlavně těm, kteří se ve škole anglický jazyk nemohli učit v rozsahu, který dnešní doba požaduje. „Domácí učitelka angličtiny“ jednoduše a srozumitelně naučí studenty mluvit tak, aby se dokázali domluvit na dovolené, v obchodě, na úřadě a postupně také v základní a později i pokročilé úrovni v zaměstnání.

Výuka se opírá o 25leté zkušenosti vyučování dospělých pracujících, 18měsíční praxi ve Velké Británii, profesní certifikáty z angličtiny, aktivní účasti na mezinárodních projektech a v neposlední řadě také 15letou zkušenost s realizací projektů pro rozvoj obcí a regionů (viz REFERENCE).

Po zhlédnutí stránek zjistíte, že orientace na nich je velice jednoduchá s možností vyzkoušet si blok 10 lekcí na 30 dnů zdarma. Zájemce o angličtinu si tak může důkladně vše vyzkoušet bez jakýchkoliv závazků a poté se rozhodnout, zda mu tato forma studia vyhovuje a zda si objedná další blok následujících 10 lekcí za velmi příznivou cenu 29,-- Kč za videolekci. Tato možnost vyzkoušet si 10 videolekcí zdarma je vyhrazena pouze pro občany těch obcí, které budou mít o projekt zájem a umístí odkaz projektu na webové stránky obce.

Celý projekt je plně připraven, první zájemci již studují pečlivě natočené videolekce a materiály a případné dotazy konzultují přímo s lektorkou na pravidelných webinářích, které jsou zdarma.

Více info na přiloželém odkaze.

https://sdilena-anglictina.webnode.cz/registrace/Odečet stavu vodoměrů v červnu

Datum konání: 30. 6. 2021

Připomínáme, že v červnu mají vlastníci nemovitostí možnost nahlásit stav vodoměrů . Fyzický odečet bude probíáhat až v září.Projekt – Aktivity pro mladé – základ jejich úspěchu v dospělosti

Datum konání: 21. 6. 2021 - 28. 6. 2021

Projekt, který realizuje Osoblažský cech, z.ú., řeší pomoc mladým lidem před ukončením vzdělání, i mladým lidem mimo vzdělávací systém k jejich vstupu na trh práce a posílení postavení ve společnosti. Projekt reaguje na požadavek některých mladých účastníků v rámci realizace jiných projektů Osoblažského cechu (realizujeme již 5. projekt zaměřený na sociální služby, sociální začleňování, pracovní poradenství a dluhové poradenství) na aktivity směřující k podpoře mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí při vstupu do samostatného života po ukončení nebo i v průběhu jejich vzdělávání. Realizací jednotlivých klíčových aktivit jsou posíleny kompetence mladých osob s cílem zajistit jejich správné fungování v rámci jejich přirozeného sociálního prostředí a podpořit jejich začlenění do běžného života a na trh práce.

Jaké kurzy u vás budou probíhat?

- psychosociální a praktické dovednosti

- komunitní aktivity a komunální politika

- finanční gramotnost a prevence zadlužení

- trh práce a uplatnění se na něm

- právní minimum

Ve naší obci se tedy uskuteční 5 vzdělávacích seminářů, které povedou zkušení lektoři. 

Kde :  Klubovna hasičské zbojnice

V kolik ?   21. a 28.6.     od 16:00

 

Jan Pavlíček

projektový manažer

tel. 731 148 403Dokončení opravy silnice Třemešná -Jindřichov + dopravní omezení

Datum konání: 10. 6. 2021

v době od 10. června 2021 bude z důvodu opravy silnice III/45714 Třemešná omezen provoz

 TERMÍN UZAVÍRKY s podrobnostmi:

 1. června - 23. června 2021
 • částečná uzavírka - celý úsek, pohyblivé pracovní místo
 1. června - 14. července 2021
 • úplná uzavírka - extravilán, nařízení objížďky přes I/57, II/457 směr Vysoká, Jindřichov
 •  autobusové zastávky Třemešná, obecní úřad a Třemešná, rozc. Damašek jsou navrženy bez obsluhy, cestující budou mít možnost využít zastávku Třemešná, žel. st.
 1. července - 25. srpna 2021
 • částečná uzavírka - intravilán, pohyblivé pracovní místo, provoz řízen SSZ
 • úplná uzavírka - extravilán, nařízení objížďky přes I/57, II/457
 •  autobusové zastávky Třemešná, obecní úřad a Třemešná, rozc. Damašek jsou navrženy bez obsluhy, cestující budou mít možnost využít zastávku Třemešná, žel. st.
 1. srpna - 10. září 2021
 • částečná zavírka - celý úsek - pohyblivé pracovní místo


Pohádkový les pro děti

Datum konání: 4. 6. 2021

Páteční odpoledne 4.6. lze v Třemešné s dětma strávit při procházce pohádkovým lesem.

Bližší informace získáte kliknutím na obrázek níže.

pohádkový les.jpegPřerušení dodávky vody v části Třemešná ulička od Palyzů po nemovitost od Vernerů

Datum konání: 3. 6. 2021

Z důvodu budování vodoměrné šachty na vodovodním řádu bude dne 3.6. přerušena dodávka vody do všech nemovitostí od Palyzů po Vernery. Je velmi pravděpodobné, že z důvody změny tlakových poměrů v potrubí dojde u všech nemovitostí v obci  k zakalení vody usazeným manganem, který je obsažen v naší vodě.. Chcete být informováni o odstávce elektřiny ve vašem bydlišti?

Vážený zákazníku,

od výlepu plakátů v místě odstávky přecházíme k modernímu elektronickému způsobu informování. Chcete dostávat informace o plánovaných odstávkách elektřiny pohodlně e-mailem nebo SMS? Máte již tuto službu aktivní a chcete zkontrolovat nastavené kontaktní údaje nebo je doplnit a upravit?

Své aktuální kontaktní údaje pro zasílání upozornění si jednoduše nastavíte přímo v Distribučním portálu nebo na www.cezdistribuce.cz/sluzba, kde budete potřebovat pouze 2 údaje, a to IČO nebo datum narození a EAN kód odběrného místa. Tento 18místný číselný identifikátor najdete na vyúčtování za elektřinu. U více odběrných míst stačí zadat při registraci služby jeden libovolný EAN a automaticky se Vám nabídnou všechna Vaše další odběrná místa. Ke každé adrese odběrného místa si můžete jednotlivě ale i hromadně nastavit zasílání upozornění na 1 telefonní číslo a až 3 e-mailové adresy. Upozornění na odstávky elektřiny budete dostávat vždy minimálně 15 dní předem a v případě zjištěné poruchy obdržíte navíc i SMS s předpokládanou dobou obnovení dodávek elektřiny. Zákazníci připojení z napěťové hladiny vysokého a velmi vysokého napětí a výrobci mohou registrací této služby přejít z oznamování odstávek doporučeným dopisem na e-maily.

Služba je poskytována zdarma a informace obdržíte včas a bez papírů. S detailními podmínkami poskytování služby se seznámíte zde.

Přerušení dodávek elektřiny se vždy snažíme plánovat pouze v nezbytně nutném rozsahu, zpravidla v pracovní dny a po co nejkratší dobu. Odstávky nám umožňují provádět pravidelnou údržbu a rozvoj elektrické sítě, abychom pro Vás zajistili bezpečnou a spolehlivou dodávku elektřiny.

Krásný den

ČEZ DistribuceRestaurace Pančava pozvolna zahajuje opětovné otevření

Restaurace Pančava oznamuje, že se tento týden navrací ke svým zákazníkům v otevírací době od 10:00 do 17:00 u okénka.

 

 Ohlášená ztráty mobilního telefonu

Datum konání: 9. 5. 2021

Pravděpodobně v okolí budovy obecního úřadu, nebo někde v okolí , došlo ke ztrátě dotykového mobilního telefonu . V případě nalezení telefonu a odevzdání jej na obecní úřad je nabízena odměna ve výši 1000,- Kč.

 Sběrný dvůr bude v sobotu 8.5. uzavřen

Datum konání: 8. 5. 2021

Upozorňujeme občany, že sběrný dvůr bude v sobotu 8.5. uzavřen.
Vyhledat v textu

24. 10. Nina

Zítra: Beáta

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

396039
Obec Třemešná