Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Dokončení opravy silnice Třemešná -Jindřichov + dopravní omezení

Datum konání: 10. 6. 2021

v době od 10. června 2021 bude z důvodu opravy silnice III/45714 Třemešná omezen provoz

 TERMÍN UZAVÍRKY s podrobnostmi:

 1. června - 23. června 2021
 • částečná uzavírka - celý úsek, pohyblivé pracovní místo
 1. června - 14. července 2021
 • úplná uzavírka - extravilán, nařízení objížďky přes I/57, II/457 směr Vysoká, Jindřichov
 •  autobusové zastávky Třemešná, obecní úřad a Třemešná, rozc. Damašek jsou navrženy bez obsluhy, cestující budou mít možnost využít zastávku Třemešná, žel. st.
 1. července - 25. srpna 2021
 • částečná uzavírka - intravilán, pohyblivé pracovní místo, provoz řízen SSZ
 • úplná uzavírka - extravilán, nařízení objížďky přes I/57, II/457
 •  autobusové zastávky Třemešná, obecní úřad a Třemešná, rozc. Damašek jsou navrženy bez obsluhy, cestující budou mít možnost využít zastávku Třemešná, žel. st.
 1. srpna - 10. září 2021
 • částečná zavírka - celý úsek - pohyblivé pracovní místo


Pohádkový les pro děti

Datum konání: 4. 6. 2021

Páteční odpoledne 4.6. lze v Třemešné s dětma strávit při procházce pohádkovým lesem.

Bližší informace získáte kliknutím na obrázek níže.

pohádkový les.jpegPřerušení dodávky vody v části Třemešná ulička od Palyzů po nemovitost od Vernerů

Datum konání: 3. 6. 2021

Z důvodu budování vodoměrné šachty na vodovodním řádu bude dne 3.6. přerušena dodávka vody do všech nemovitostí od Palyzů po Vernery. Je velmi pravděpodobné, že z důvody změny tlakových poměrů v potrubí dojde u všech nemovitostí v obci  k zakalení vody usazeným manganem, který je obsažen v naší vodě.. Chcete být informováni o odstávce elektřiny ve vašem bydlišti?

Vážený zákazníku,

od výlepu plakátů v místě odstávky přecházíme k modernímu elektronickému způsobu informování. Chcete dostávat informace o plánovaných odstávkách elektřiny pohodlně e-mailem nebo SMS? Máte již tuto službu aktivní a chcete zkontrolovat nastavené kontaktní údaje nebo je doplnit a upravit?

Své aktuální kontaktní údaje pro zasílání upozornění si jednoduše nastavíte přímo v Distribučním portálu nebo na www.cezdistribuce.cz/sluzba, kde budete potřebovat pouze 2 údaje, a to IČO nebo datum narození a EAN kód odběrného místa. Tento 18místný číselný identifikátor najdete na vyúčtování za elektřinu. U více odběrných míst stačí zadat při registraci služby jeden libovolný EAN a automaticky se Vám nabídnou všechna Vaše další odběrná místa. Ke každé adrese odběrného místa si můžete jednotlivě ale i hromadně nastavit zasílání upozornění na 1 telefonní číslo a až 3 e-mailové adresy. Upozornění na odstávky elektřiny budete dostávat vždy minimálně 15 dní předem a v případě zjištěné poruchy obdržíte navíc i SMS s předpokládanou dobou obnovení dodávek elektřiny. Zákazníci připojení z napěťové hladiny vysokého a velmi vysokého napětí a výrobci mohou registrací této služby přejít z oznamování odstávek doporučeným dopisem na e-maily.

Služba je poskytována zdarma a informace obdržíte včas a bez papírů. S detailními podmínkami poskytování služby se seznámíte zde.

Přerušení dodávek elektřiny se vždy snažíme plánovat pouze v nezbytně nutném rozsahu, zpravidla v pracovní dny a po co nejkratší dobu. Odstávky nám umožňují provádět pravidelnou údržbu a rozvoj elektrické sítě, abychom pro Vás zajistili bezpečnou a spolehlivou dodávku elektřiny.

Krásný den

ČEZ DistribuceRestaurace Pančava pozvolna zahajuje opětovné otevření

Restaurace Pančava oznamuje, že se tento týden navrací ke svým zákazníkům v otevírací době od 10:00 do 17:00 u okénka.

 

 Ohlášená ztráty mobilního telefonu

Datum konání: 9. 5. 2021

Pravděpodobně v okolí budovy obecního úřadu, nebo někde v okolí , došlo ke ztrátě dotykového mobilního telefonu . V případě nalezení telefonu a odevzdání jej na obecní úřad je nabízena odměna ve výši 1000,- Kč.

 Sběrný dvůr bude v sobotu 8.5. uzavřen

Datum konání: 8. 5. 2021

Upozorňujeme občany, že sběrný dvůr bude v sobotu 8.5. uzavřen.Příměstské tábory mikroregionu Osoblažsko

Mikroregion Osoblažsko ve spolupráci s obcí Třemešná nabízí možnost POMOCI RODIČŮM SKLOUBIT PRACOVNÍ A RODINNÝ ŽIVOT V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN formou využití  příměstského tábory pro děti.
Bližší informace získáte na kontaktu vedeném na plakátu, nebo u starosty obce.

přihláška 2021.doc

plakát.jpgStavění máje s hořkou tečkou

Datum konání: 1. 5. 2021

Abychom v současné Covidové situaci nepřerušili tradiční zvyky, mezi které patří ve většině obcí stavění máje, sešli se jedinci z naší obce při sobotním dopoledni a dodržení aktuálně platných protiepidemiologických opatření u hasičské zbojnice, kde s velkým osobním nasazením postavili bez pomocí techniky májku. Měli jsme s toho dobrý pocit. Bylo slunečné dopoledne, a majka u hasičské zbojnice stála.

Nedělní dopoledne nám však přineslo zvednuté obočí provázené nelichotivými slovy. Ne na nedělní počasí, ale na tupost, bezohlednost, přízemnost a ubohost jedinců, kteří májku ani ne do 24 hodin po postavení  "podřezali". . Pokud si někdo neumí vážit a brát ohled na práci druhých, tak slovy jednoho poslance, zaslouží si pořádný flákanec.

DSC_0989.JPGDSC_0991.JPGDSC_0992.JPGDSC_0993.JPG

DSC_0994.JPGOčkování proti COVID 60+

Občané obce starší 60 let, kteří jsou v evidenci obvodní lékařky paní MUDr. Pustówkové (nástupkyně paní MUDr. Jelínkové) mají možnost se nahlásit k očkování na tel čísle 554 652 206
Vyhledat v textu

28. 9. Václav

Zítra: Michal

Aktuální dění v obci

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

393145
Obec Třemešná