Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuální dění v obci

Aktuální dění v obci


Úterní krátká návštěva pana prezidenta

Datum konání: 11. 11. 2014

V úterý dne 11.11. navštívil pan prezident Zeman v rámci své oficiální návštěvy Moravskoslezského kraje také naší obec, která je vzhledem ke své geografické poloze vstupní branou Osoblažska. Na nádraží se krátce srdečně pozdravil s našimi občany a po oficiálním přivítání obdržel základní výklad o historii parní lokomotivy, která jej byla připravena dopravit jako pasažéra naší uzkorozchodky až do Osoblahy.  Je škoda, že v nabytém programu pana prezidenta nebylo možno najít časově výhodnější termín svezení se v parním vlaku. Pro brzkou tmu těchto dnů nemohly oči pasažérů vlaku plně vychutnat krásy krajiny.  Čas ve vlaku byl tedy vyplněn hlavně diskuzí nad problematikou zaměstnanosti v našem regionu a možných řešení např. v rámci sociální zaměstnatelnosti

Pevně věříme, že při další plánované návštěvě pana prezidenta se na naši trať jako pasažér vrátí např. v letním termínu, kdy slunce zapadá mnohem později.

http://tremesna.rajce.idnes.cz/2014_Navsteva_pana_prezidentaMaškarní ples pro dospělé

Datum konání: 15. 11. 2014

A je to tady. jedna z úspěšných akcí pro dospělé se uskuteční dne 15.11. od 20:00 v kulturním domě Třemešná. I letos se těšíme na množství Karkulek, rytířů, a všech bytostí, které je možno v rámci fantazie a zručnosti výtvarníků a autorů oživit. Věříme, že hudba bude nadmíru aktivní a dosti taneční. Protože pro všechny postavy je nakonec nejlepším odreagováním vrtění a tanec. Všichni jsou srdečně zváni. A trému nechte přede dveřma.

Maškarní ples 2014.jpgVýzva občanům obce Třemešná

Datum konání: 22. 10. 2014

Žádáme občany obce, aby omezili pálení listí zejména v odpoledních hodinách a to po 14 hodině. Důvodem jsou špatné tlakové podmínky  s ohledem na podzimní počasí. Pálení listí  způsobuje zhoršení kvality ovzduší v naší obci. Občané mají možnost umístit listí do kompostérů, které byly a jsou zapůjčeny občanům bez finanční náhrady. Občané mohou také kontaktovat obec, která po domluvě může přistavit kontejner a listí odveze.

starosta obceNové prostory pro odpolední aktivity dětí v rámci nízkoprahového zařízení

Datum konání: 22. 10. 2014

Po domluvě s Římskokatolickou farností Třemešná mohou děti navštěvující středeční odpolední aktivitu tzv. nízkoprahového zařízení využívat pro srávení volného času prostory Volnočasového centra fary v Třemešné. 

Každou středu jsme od 14:00 – 16:45 v budově FARY v Třemešné nebo je můžete potkat na hřišti, na zastávce i u bytovek.

Na všechny se těší vedoucí

NZDM leták Třemešná.docDění v obci Třemešná dne 22.9.1938 předcházející Liptaňské tragedii

Archiv  vydal důležité informace o dění v obci Třemešná dne 22.9.1938. Toto dění předcházelo Liptaňské tragedii, při které přišlo o život několik příslušníků četnické stanice v Liptáni. Díky autentickému záznamu výslechu příslušníka četnické stanice štábního strážmistra Jindřicha Rejthara sloužícího na četnické stanici v Třemešné se protnulo dění v obci Třemešná a Liptáň dne 22.9.1938. Je to nový pohled na skutečnosti, které se v tehdejších Sudetech v naší části udály. A je to také důležitý odkaz všem generacím na posuzování dějů, které se sice odehrávají "za humny", avšak zárodky mohou mít někde kolem nás.

Informace naleznete v záložce historie obce a okolí.  

starosta obceVýsledky voleb do obecního zastupitelstva Třemešná

informace v přiloženém dokumentu

Výsledky voleb do obecního zastupitelstva Třemešná 2014.pdfNové vydání Obecního zpravodaje- 15 vydání

Vyšlo další čtvrtletní vydání Obecního zpravodaje. Do zpravodaje se dostal tiskařský šotek, a na poslední tránce máme nějaké chybičky. V rámci voleb je nutno používat slovo křížkovat místo chybně uvedeného kroužkovat. Věříme, že čtenář je ovšem bystrý, a tuto chybu nám promine.

A do textu OZV zákazu pítí na veřejném prostranství nám skočilo nedopatřením dublování čísel článků.

Zpravodaj XV_2014.pdfZahájen podzimní prodej v zahradnictví Rudíkovy

Datum konání: 20. 9. 2014

Zahradnictví Rudíkovy oznamuje, že byl zahájen podzimní prodej o sobotách a nedělích v době od 14:00 do 17:00 hodin.

podzimní prodej Rudíkovy.docNezapoměňte zaplatit poplatek za komunální odpad

Upozorňujeme občany, kteří dosud nezaplatili poplatek za svoz odpadů, že poplatková povinnost je do konce měsíce září. Nebudou-li poplatky zaplaceny poplatníkem včas nebo ve správné výši, vyměří mu obecní úřad poplatek platebním výměrem. Včas nezaplacené poplatky může obecní úřad zvýšit až na trojnásobek; toto zvýšení je příslušenstvím poplatkuKulturní události v okolí od 1.9. do 7.9.2014

 

6.9.2014 Osoblaha Gastro festival.jpg

6.9.2014 Přihláška na gastro festival Osoblaha.doc

 

 
Vyhledat v textu

28. 9. Václav

Zítra: Michal

Aktuální dění v obci

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

393148
Obec Třemešná