Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Ohlédnutí za 9. Hubertskou mší svatou v Třemešné

Ohlédnutí za 9. Hubertskou mší svatou v TřemešnéZačátkem listopadu proběhla v kostele svatého Šebestiána slavnostní bohoslužba za doprovodu trubačů z Rabštejna na počest svatého Huberta, patrona myslivců. Po mši svaté probíhalo pasování zdejšího myslivce na lovce daňčí zvěře. Krátké seznámení s tímto mysliveckým ceremoniálem pronesl Ing. Jaroslav Mader. 

Následně členové mysliveckého sdružení pozvali všechny přítomné na občerstvení do sálu kulturního domu. Podával se výborný zvěřinový guláš. Zde také probíhala výstava fotografií Mgr. Danuše Vanotové a výstava tvorby primáře MUDr. Marka Šťastného.

Na sále také proběhl ke spokojenosti všech přítomných doprovodný program. Nejprve pobavil svým vystoupením primář Marek Šťastný. Žertovným způsobem představil své obrazy, básně, vtipy a řezbářské dílo, coby člen indiánského kmene, pak jako lékař a nakonec jako umělec a vynálezce. Dále poutavě vyprávěl o lovecký dravcích Martin Malucha z Janova, který zodpověděl nemálo dotazů přítomných, o životě, chování a výcviku orlů a sokolů. Paní Mgr. Vanotová seznámila přítomné se svou fotografickou tvorbou. Dlouhodobě zachycuje průběh Svatohubertských mší v Třemešné, protože je příznivcem zachování obrazového okamžiku v komorní atmosféře. Její fotografie dokumentují zachovaní tradic, vzájemnou pomoc a toleranci mezi lidmi. Na závěr zaznělo myslivecké vytrubováni v podání mysliveckých Trubačů Rabštejn.

Poděkování za krásný zážitek patří všem protagonistům, Mysliveckému sdružení Třemešná ve Slezsku, z.s. a obci Třemešná za finanční podporu akce.

IMG_7555_-_6.11.2022,_MSE_TREMESNA.JPGIMG_7597_-_6.11.2022,_MSE_TREMESNA.JPGIMG_7610_-_6.11.2022,_MSE_TREMESNA.JPG

IMG_20221106_133104 (2).jpgIMG_7622_-_6.11.2022,_TREMESNA.JPGIMG_20221106_140423 (2).jpg

Další fotky si můžete prohlédnout na rajče net

2022 Svatohubertská mše v Třemešné – tremesna – album na Rajčeti (idnes.cz)