Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Samospráva > Naše vize > Představy a plány

Představy a plány

Naše vize

Představy a samotná realizace jsou vzájemně propojeny. V první fázi se vždy jedná o záměr, na který máte možnost reagovat. Chceme je podrobit diskuzi a je pro nás důležité znát Váš názor.  Nebojte se tedy ozvat, abychom mohli myšlenku dopracovat ke spokojenosti nás všech.

Odstavné parkoviště pod nádražím

Pro zlepšení parkovacích podmínek pro návštěvníky úzkorozchodné trati a návštěvníky kulturního domu připravujeme projekčně projekt na vybudování parkoviště pod nádražím. 

Aquaponická farma

Obec je vlastníkem vrtu s vydatností vyvěrající vody, která v současnosti pokrývá spotřebu celého osoblažska. Z důvodu zrušení živočišné výroby se obec intenzivně zabývá myšlenkou využití přebytkové vody. jako nejprogresivnější a nadčasové se jeví využití vody pro potřeby aquaponické farmy ( kombinace chovu ryb a pěstování rostlin). Obec podniká veškeré dostupné kroky, které by tuto nadčasovou vizi zrealizovaly.

Areál továrny

V zástavbě obce se nachází malý technický areál bývalé vozíčkárny, později zvaný dřevosloh. Je to soubor budov, u které kroky je nutno podniknou ze strany obce kroky k jeho zachování, aby jej nepostihl osud mnoha zemědělských areálů- tedy devastace a zničení.

Bytový dům Damašek 29

Bytový dům Damašek 29 na sebe poutá pozornost při vjezdu do obce Třemešná v místní částí Damašek. V současnosti poskytuje zázemí sociálně slabým obyvatelům obce a to formou nájemného bydlení ve 4 bytových jednotkách. Záměrem obce je zatraktivnit obec v této místní části s názvem Damašek, která poskytuje možnost rekreačního bydlení na dosud neobsazených stavebních pozemcích. Současný bytový dům se se zdemoloval a jeho místě by se vystavěl nový bytový dům s 8 nájemními byty.

DamašekDamašeDamašek

Budova staré školky

V roce 2016 došlo  z důvodu poklesu počtu dětí na základní a mateřské škole ke sloučení provozu obou zařízení do budovy nové školy ve středu obce, která nabízela dostatek nevyužitého prostoru. Uvolněná budova staré školky vybízí ke svému novému využití. Obec může budovu přestavět na bytový dům s malometrážními byty 1+kk, 2+kk, nebo se budova nabízí jako možnost využití 2 apartmánů pro bydlení 4+1.