Drobečková navigace

Úvodní stránka > Občanská sdružení > Sebastián - občanské sdružení

Sebastián - občanské sdružení

Hlavní cílem občanského sdružení vyjádřeného ve stanovách je výchovná, vzdělávací, aktivizační, relaxační, terapeutická, sportovní a kulturní činnosti pro děti a dospělé.

Proč zrovna Sebastián? Hned vedle budovy je kostel sv. Sebastiána. Sebastián byl mučedník 3. století a jako obětavý pomocník pronásledovaným křesťanům se stal symbolem i našeho sdružení.Ke své činnosti má sdružení pronajaty prostory bývalé fary, které se díky dotacím z Evropské Unie v rámci Regionálního operačního programu Moravskoslezského kraje a finanční pomoci Nadace Dobré dílo podařilopřestavět na moderní centrum volnočasových aktivit.

K pravidelným akcím patří sportovní klub, rukodělný klub, setkání dětí a mládeže a myslivecký kroužek. K nepravidelným akcím patří divadelní pohádková představení, mikulášská pouť sv. Sebastiána, smažení vaječiny, víkendové pobyty, výlety mládeže do okolí. Centrum volnočasových aktivit využívají k příležitostné rekreaci a sportu děti a mládež z jiných obcí a měst v Moravskoslezském kraji (víkendové pobyty převážně v jarním a letním období). Konají se zde setkání zájmových skupin – skautů, hasičů, animátorů. Prázdninových aktivit se účastní i chataři nebo rodinní příslušníci, přijíždějící na návštěvu.V rámci projektu Rok Sebastiána (OPPS ČR-PR) pořádáme 4 sportovně-vzdělávací setkání českých a polských dětí a mládeže ve spolupráci se základními školami v Třemešné a v nedalekých Szybovicích.)

Kontakty

Kontakt na statutárního zástupce Ing. Irena Kirchnerová, tel. 606 641 472,irena_kirchnerova@seznam.cz nebo na projektového manažera p. Miroslava Čechová 725640561, mirka.cechova@centrum.cz

Pravidelné_akce_OBČANSKÉHO_SDRUŽENÍ_SEBASTIÁN-1.pdf 

Vyhledat v textu

28. 9. Václav

Zítra: Michal

Aktuální dění v obci

Úřední deska

Úřední deska

http://www.osoblazsko.cz/mapa/mapa.phtml?id=29

Návštěvnost stránek

393149
Obec Třemešná