Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Pojízdné muzeum Legiovlak v Třemešné

Pojízdné muzeum Legiovlak v TřemešnéDatum konání:
2.7.2024
Datum ukončení:
7.7.2024

Československá obec legionářská srdečně zve na prohlídku pojízdného muzea Legiovlaku - unikátní expozice replik legionářských vagonů z let 1918 - 1920, kdy českoslovenští legionáři ovládli Sibiř.

V termínu 2. - 7. července 2024 bude Legiovlak pobývat na vlakovém nádraží v naší obci a bude bezplatně přístupný všem zájemcům z řad široké veřejnosti. Otevřeno ve všední dny od 8 do 18 hod., o víkendu od 9 do 19 hod. 

Legiovlak, unikátní souprava 14 zrekonstruovaných vozů, představující věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918–1920, započala svou pouť již v roce 2015 a od té doby se snaží napomáhat k zachování kulturního dědictví utvářením hrdosti k vojenským a státoprávním tradicím. Muzeum představuje expozici, která připomíná nejen historickou úlohu československých legií na vzniku samostatného státu, ale nově také boj Čechů a Slováků po boku Spojenců ve 2. světové válce, stejně jako současnou úlohu Armády České republiky doma i v zahraničních operacích.

Pro větší organizované skupiny je možná rezervace komentované prohlídky přes rezervační systém projektu, a to na webových stránkách https://www.csol.cz/projekty/legiovlak/.