Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Nové vydání obecního zpravodaje - 28 vydání

Tremesna_28.pdf


Publikováno 20. 12. 2017 14:10

Nové vydání obecního zpravodaje - 24 vydání

Zpravodaj XXIV_2016.pdf

 

V tištěné verzi zpravodaje se nám objevila chybička v připravovaných akcích na únor.

Správné termíny jsou následující

11.2. 2017        Myslivecký ples

18.2. 2017       Ples Základní umělecké školy


Publikováno 23. 12. 2016 20:07

Obecní úřad upozorňuje občany na nebezpečí spojené s pálením klestů a trávy

Upozorňujeme občany, že pokud se rozhodnou pálit klest a suchou trávu na svém pozemku, je nezbytné, aby byla splněna základní bezpečnostní pravidla.

Fyzické osoby mohou provádět kontrolované spalování hořlavých látek, např. mohou pálit shrabanou trávu na hromadě, která bude ohraničená proti případnému rozšíření a která nebude samozřejmě umístěna pod stromy nebo v blízkosti jiných hořlavých látek, a u tohoto spalování budou osoby přítomny. Je však zakázáno plošné vypalování porostů. Na fyzické osoby se nevztahuje ohlašovací povinnost při pálení na územně příslušný hasičský záchranný sbor kraje.

  • Nepalte trávu ani kles při silném větru
  • Nepalte trávu ani kles na večer. Nižší večerní tlak způsobí obtěžování vašich sousedů, kteří určitě nebudou z vašeho počínání nadšeni.

Pálení klestů a trávy na volném prostranství navíc není jediný způsob, jak se zbavit tohoto biologického odpadu. Trávu je možno zkompostovat, při větším množství klestu a ořezů v domácnosti je možno kontaktovat obec se žádostí přistavení kontejneru. Kontejner obec po naložení odveze.


Publikováno 17. 3. 2017 14:28

Krádež, odcizení materiálu z víceúčelového hřiště

Vyzýváme tímto občana(y), kteří odcizili volně položené gumové bezpečnostní podložky určené na dopadovou plochu víceúčelového hřiště, aby podložky vrátili zpět. Kromě toho, že jsou podložky značně drahé, mají sloužit zejména k bezpečnosti našich dětí, a ne jako nějaká předložka.

V dřívějších dobách se i ti z okrajů společnosti slušně v kantýně ptali, zda-li je ten nedojezený zbytek jídla volný. Byla to prostě základní společenská slušnost!

Ty podložky byly připraveny k instalaci.

Bezpečnostní podložka.JPG

 

 


Publikováno 30. 7. 2021 8:24

Odečet stavu vodoměrů v domácnostech

Obyvatelé obce mají možnost nahlásit stav svých vodoměrů do 31.12.2018 na adresu podatelna@tremesna.cz. V opačném případě jim bude vystavena faktura poměrovým způsobem na základě měsíční roční spotřeby.

 


Publikováno 20. 12. 2018 13:32

Aktuální doporučení Ministerstva zdravotnicví ČR

Doporučení MZČR.pdf


Publikováno 24. 3. 2020 15:28

Josefovská zábava motorkářů - zrušena

Z důvodu přijatých opatření proti COVID-19  byla zrušena Josefovská zábava. Náhradní termín konání  bude organizátory určen po odeznění přijatých opatření.


Publikováno 12. 3. 2020 12:58

V Třemešné se opět zpívaly koledy s Deníkem

Dnes se podařilo navázat na úspěšnou společenskou akci z loňského roku, která je organizována celorepublikově a má název Česko zpívá koledy. Kaplička v Nových Rudíkovech se rozezvučela vánočními koledami, a přítomní zpěváci nenechali nikoho na pochybách, že Vánoce se blíží. Příjemná atmosféra a doprovodné vánoční občerstvení připravené organizátory této akce zaklepaly v našich srdcích na sváteční pohodu. Děkujeme tímto všem, kteří se na organizaci a přípravě kapličky podíleli, a děkujeme hlavně lidem, kteří měli zájem si předvánoční atmosféru s námi užít.

DSC_0995.JPGDSC_1000.JPGDSC_1003.JPGDSC_1024.JPG

více foto na tradičních stránkách obce na rajčeti


Publikováno 12. 12. 2018 20:38

Elektronická podoba 41 vydání obecního zpravodaje

Tremesna 41 barva.pdf


Publikováno 6. 4. 2021 14:00

Nové vydání obecního zpravodaje- 18 vydání

Obecní zpravodaj č.18

Zpravodaj XVIII_2015.pdf

Předchozí vydání zpravodajů najdete v záložce Školství a kultura


Publikováno 17. 7. 2015 15:08

Ořez stromů ve vegetačním klidu - ČEZ

Podmínky ořezu stromů ve vegatičním klidu v ochranných pásmech vedení ČEZ Distribuce

Ořezy ČEZ.pdf


Publikováno 18. 9. 2017 9:01

Postavení obce k nařízení o nošení roušek

Sdělovací prostředky informují průběžně o stavu ochranných prostředků, jejich nedostatku a cílovému určení objednaných dodávek. První dodávky roušek a respirátorů , které objednala vláda jsou primárně určeny pro lidi, kteří jsou v první linii boje s koronavirem. Jsou to zaměstnanci nemocnic, rychlé lékařské pomoci, hasiči, bezpečnostní sbory, celníci, zaměstnanci ve strategických provozech (elektrárny, ČEZ distribuce, technici plynárem,....).

Z tohoto důvodu lze odvodit, že pokud některé ochranné prostředky budou volné, budou směrovat na obce. V současné chvíli to tak není. Obec nedisponuje žádnými ochrannými prostředky , které by občanům mohla poskytnout.  Předpokládáme, že nejméně do konce příštího týdne bude situace stejná. Každý z nás se tedy musí chránit individuálně.

Obec oslovila potencionální dodavatel o dodávku šitých roušek, které by alespoň starší občané nad 70 let mohli používat opakovaně, a to v případě dodržení doporučení k údržbě takových to roušek.

Sdělujeme, že počet pacientů s pozitivním výsledkem na koronavirus v okrese Bruntál neustále roste.

Dbejte tedy poctivě na dodržování nošení alespoň provizorních roušek.

 


Publikováno 20. 3. 2020 13:36

Prodej vánočních stromků v zahradnictví Rudíkovy letos nebude

Zahradnictví Rudíkovy se zákazníkům omlouvá, ale z přírodních a provozních důvodů letos prodej vánočních stromků nabízet nebude.


Publikováno 6. 12. 2017 9:18

Výsledek Tříkrálové sbírky 2021 Třemešná

Tříkrálová sbírka letošního roku se konala bezkontaktně. Tedy bez koledníků, kteří by vám za dveřmi zpívali koledy. Pokladničky, kde mohli občané přispět, byly umístěny na 4 místech. A to v obchodě u Daňků, v obchodě u Volků, v budově obecního úřadu a jedna pokladnička byla umístěna v kostele. 

Celková výše příspěvku na dobročinnost dosáhla v letošním roce částky 7669,- Kč, což je oproti minulým letům s průměrem sbírky 17,5 tis jistě k zamyšlení. Prostě, kontaktní způsob oslovením každé domácnosti je vždy lepší.

Velké poděkování tímto udělujeme paní Monice Jarošové, která je styčnou osobou Tříkrálové sbírky v naší obci za farnost.  Osobním nasazením a přístupen , kdy oslovila některé lidi na přímo, tvořila pokladnička pod její správou 4/5 z celkové částky. Fantastatické nasezení pro dobrou věc. Děkujeme

Věříme, že rok 2022 bude sbírka opět v tradiční kontaktní formě.


Publikováno 25. 1. 2021 14:23

Nové vydání obecního zpravodaje- 17 vydání

Dne 10.4. vyšlo již 17-té vydání obecního zpravodaje.

Zpravodaj XVII_2015.pdf


Publikováno 13. 4. 2015 11:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář